Zrinjski golom Bilbije srušio odbranu Slobode i upisao tri boda

Zrinjski je u utakmici 11. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine došao do sedme pobjede ove sezone, a Plemići su večeras u Mostaru savladali Slobodu rezultatom 1:0 (0:0).

Tuzlaci su se konstantno pokušavali braniti, nisu uspjeli uputiti u okvir gola Mostaraca nijedan udarac i doživjeli su još jedan u dugom nizu poraza na stadionu pod Bijelim Brijegom.

Ovo je šesta utakmica u kojoj “crveno-crni” nisu pobijedili i za tr vrijeme osvojili su svega tri boda od mogućih 18.

Na početku utakmice nije bilo velikih šansi. Nakon desetak minuta igre viđen je jedan veoma loš pokušaj Dženisa Beganovića. Zrinjski je imao više loptu u svojim nogama, a pokušao je i Alić ugroziti gol domaćin, no lopta je otišla malo pored gola.

Poslije soloprodora Savića u 25. minuti, njegov udarac je odbranio Bukvić. Poslije pola sata igre bilo je opasno pred golom Tuzlaka, ali Bilbija je promašio loptu i šansa je otišla u nepovrat. U 33. minuti viđen je sjajan šut Jakovljevića sa 30 metara. Uz dosta problema je to zaustavio Bukvić.

Plemići su dominirali, a u 42. minuti Bašić sjajno centrira iz slobodnog udarca i pronašao Ćorluku na drugoj stativi, ali on je jako loše reagovao. Do kraja prvog dijela utakmice nije više bilo većih šansi, tako da se ni rezultat nije mijenjao.

Sloboda je i u drugom dijelu bila fokusirana na striktnu odbranu svog gola. Gotovo da nisu pokušavali ugroziti vrata Mostaraca. Jakirović je pokušao sa nekim izmjenama, a u 62. minuti Bilbija je pokušao sa ruba šesnaesterca, no obranio je to Bukvić.

Tri minute poslije Velika šansa za Plemiće. Tičinović je pronašao Barišića, ali njegov pokušaj glavom uhvatio je Bukvić.

Bilbija je poslao loptu preko gola snažnim udarcem u 68. minuti. Ipak, Bilbija je u 73. miniti pogodio za vodstvo Mostaraca.

Nakon ubačaja Ćorluke, nije najbolje reagovao Kurtalić, koji je napadaču Zrinjskog ostao iza leđa i Bilbija je glavom savladao do tada vrlo dobrog Bukvića.

Do kraja susreta nije se dogodilo ništa značajno. Sloboda nije imala snage da uzvrati nijednom suvislom akcijom, a domaći su bili zadovoljni činjenicom da su, mada teže od očekivanja, došli do nova tri boda.

Sloboda ostaje na 16 bodova, pratioci iz “donjeg doma” sve su bliže, a opasnost je i činjenica da ekipa Mladena Žižovića u naredna četiri kola tri puta gostuje.

Zrinjski – Sloboda 1:0

Stadion: Pod Bijelim brijegom (Mostar). Sudija: Danijel Bojo (Kiseljak). Žuti kartoni: Bašić (Zrinjski), Ćivić, Osmić, Balić, Beganović A., Beganović Dž. (Sloboda).

HŠK ZRINJSKI: Soldo, Brišić, Jakovljević, Ćorluka, Memija, Savić, Kamenar (od 78′ Zlomislić), Bašić (od 60′ Sabljić), Juranović (od 61′ Jukić), Tičinović (od 86′ Šipovac), Bilbija.

FK SLOBODA: Bukvić, Jusić, Karišik, Beganović A., Ćivić (od 66′ Hasanović), Balić, Kurtalić, Osmić, Maksimović, Beganović Dž. (od 76′ Ramić), Alić (od 58′ Predragović). (scs, tl)