Veliki uspjeh: Rukometaši Slobode osvojili Kup BiH! (Foto/Video)

Rukometaši tuzlanske Slobode pobjednici su Kupa BiH, nakon što su danas u Doboju pobijedili ekipu Izviđača CO iz Ljubuškog rezultatom 29:28 (18:17).

Nakon uvodnih minuta u kojima su se ekipe smjenjivale u vodstvu, Tuzlaci su anulirali prvo veće vodstvo protivnika (6:8 – 11.minuta), preokrenuli su serijom 4-0 na 12:10 u 18.minuti (gol Suhonjića) i više prednost nisu ispuštali, nekoliko puta vodeći sa +3 gola.

Poluvrijeme je završeno sa 18:17, uz sedam odbrana odličnog Dražena Stojanovića koji je na kraju upisao ukupno 18 odbrana i bio junak meča, a u 57. minuti s gola je postigao i vrlo važan gol za velikih 28:25 Slobode.

Istina, Ljubušaci su petnaestak sekundi prije kraja, nakon nekoliko grešaka Tuzlaka, uspjeli izjednačiti na 28:28, ali je u zadnjem napadu nekoliko sekundi prije kraja utakmice Anes Bečić pogodio za veliki trijumf – 29:28.

Treba istači i dvije odbrane “penala” drugog golmana, Zdravka Čajića, koji je indirektno doprinjeo isključenju do tada prvog strijelca Izviđača CO Vukšića.

Naime, Vukšić je sa 7 metara pogodio loptom Čajića u lice i zbog toga je dobio crveni karton, što je bio veliki hendikep za protivnički tim.

Za najboljeg igrača finala proglašen je Anes Bečić, koji je postigao sedam golova, a strijelci za Slobodu bili su još: Adnan Tufekčić 6, Emir Suhonjić 5, Damir Halilković 4. Alen Ovčina i Edin Klis po 3, dok je jedan gol postigao Dražen Stojanović.

Za Izviđač najviše golova postigli su Milan Vukšić 8 i Miloš Kos 5.

Zlatne medalje igračima Slobode uručio je Mensur Sinanović, predsjednik RS BiH, a zatim i veliki prelazni pehar osvajačima Kupa BiH.

Trofej koji ostaje u trajnom vlasništvu uime Slobode primio je kapiten Emir Suhonjić.

Ovo je prvi trofej Kupa Slobode otkako se igraju zajednička takmičenja na nivou BiH, uz dva osvojena 1994. i 1996. godine.

Večeras se u Tuzli očekuje veliko slavlje, kao što je u razgovoru za Tuzla LIVE najavio trener Davor Kadić, jedan od najzaslužijih za sjajan uspjeh Slobode i tuzlanskog sporta. (M. Petrović)