Tuzla City pobjedom protiv Rudara izborio plasman u polufinale Kupa BiH

U okviru revanš susreta četvrtfinala Kupa BiH ekipa Tuzla City je savladala u gostima Rudar Prijedor sa 0:2.

Ekipa Tuzla Cityja je nakon pobjede u prvom meču rezultatom 5:0, danas uspjela savladati Rudar Prijedor i u drugom susretu sa 0:2 i tako sa ukupnih 7:0 se plasirala u polufinale Kupa BiH.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, pa su kontrolisali loptu, ali nisu uspjeli kreirati pravu priliku. Ipak u 13. minuti gosti prvi ozbiljno prijete, Nukić je šutirao sa 12 metara, ali golman domaćih je odbranio njegov udarac.

Igrao se 25. minuti kada je zatresao okvir gola domaćih, Subašić je ubacio loptu, a Ivandiaze šutirao glavom i pogodio prečku.

Samo pet minuta poslije nova dobra prilika za Tuzla City, ponovo je šutirao Nukić, ali ponovo Trninić brani njegov udarac.

Ako niste pročitali

Ekipa Tuzla City ipak u 37. minuti dolazi do vodstva, Subašić je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio loptu u šesnaestercu gdje se Ivaniadze sjajno snašao i zatresao mrežu domaćina.

Pokušali su gosti odmah zaprijetiti na drugoj strani, ali do promjene rezultata nije došlo.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena Nukić je imao dobru šansu za goste, ali je loše šutirao iz dobre situacije.

Barcola je uspio odbraniti udaraca igrača Rudar Prijedora, nakon toga Karjašević je šutirao sa 25 metara, ali nije bio precizan.

Gruzijac je u 67. minuti je imao sjajan solo prodor, ali nije bio precizan. Pokušao je i Tomić nakon nekoliko minuta, međutim ni njegov šut nije završio u mrežu.

Gosti ipak dolaze do povećanja prednosti u 78. minuti. Subašić se sjajno snašao nakon jednog centrašuta i loptu je poslao u mrežu protivnika za 0:2.

Pokušao je mladi Mahmud u 89. minuti, ali nije bio precizan. Na kraju Tuzla City je slavila zasluženu pobjedu i u drugom meču sa 0:2 i sa ukupnih 7:0 slavila prolazak u polufinale Kupa BiH.