Igrači Tuzla Cityja “peticom” zakoračili ka polufinalu Kupa BiH

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH, danas je na stadionu Gradine u Srebreniku ekipa Tuzla Cityja pobijedila Rudar iz Prijedora rezultatom 5:0 (3:0).

Na taj način Plavi iz Simin Hana uveliko su zakoračili ka polufinalu ovog takmičenja, s obzirom na to da je teško očekivati da će Prijedorčani u uzvratu na svom terenu nadoknaditi ovako veliku razliku.

Junak utakmice bio je Kuzmanović koji je postigao čak tri gola. Mehmedović je postigao jedan, kao i Pekija, ali ovaj u svoju mrežu.

U uvodu meča dobre prilike za domaćine propustili su realizovati Subašić i Mehmedović, da bi Tuzla City do vodstva stigao u 23. minuti.

U šesnaestercu Prijedorčana oboren je Đorđe Pantelić, inače novi član premijerligaša iz Simina Hana, a sudija Mateo Musa je bez previše dvoumljenja pokazao na bijelu tačku. Kuzmanović je bio strijelac pogotka iz penala.

Tuzla City je udvostručio prednost u 40. minuti, kada je odbijenu loptu u mrežu gostiju sproveo Eldin Mehmedović. Minut kasnije Mehidić je pogodio stativu šutem s nekih 25 metara.

Domaći su povećali na 3:0 u 44. minuti, kada je nakon udarca glavom Mehmedića loptu u vlastitu mrežu skrenuo kapiten Rudara Nemanja Pekija.

Mićo Kuzmanović je podigao prednost Tuzlaka u 67. minuti, nakon sjajne asistencije Pantelića, a isti igrač je samo minut kasnije zaključio svoj hat-trick pogotkom za 5:0.

Ispostavit će se da je to bio i konačan rezultat utakmice. Revanš meč u Prijedoru na rasporedu je 15. marta.

Tuzla City – Rudar Prijedor 5:0 (Kuzmanović 23’ penal, 67’ i 68’, Mehmedović 40’, Pekija 44’ autogol)

Gradski stadion u Srebreniku. Glavni sudija: Mateo Musa (Čitluk).

TUZLA CITY: Fejzić, Ćorić, Šukilović, Čeliković, Mehidić, Mehmedović, Karić, Gavrić, Đ. Pantelić, Subašić, Kuzmanović.

RUDAR PRIJEDOR: Sekulić, Kovačević, Pekija, Alibegović, Radaković, D. Bilbija, Da Silva, Kamenčić, Jovanović, Marić, Marmat. (TL – SC)