Sloboda s kamatom uzvratila Krivaji i probila se na 5. mjesto (Foto/Video)

Ovo je četvrta uzastopna utakmica bez poraza Slobode, a za to vrijeme osvojili su sedam bodova.

U zaostaloj utakmici 16. kola rukometne Premijer lige BiH, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća Sloboda pobijedila Krivaju iz Zavidovića rezultatom 33:26 (13:11).

Na taj način Tuzlaci su se s kamatom revanširali gostima za nes(p)retan poraz u Zavidovićima, u prvom dijelu šampionata (28:29).

Ekipa iz Grada drveta “prijetila” je domaćinu u prvih petnaestak minuta (4:4), a nakon toga uslijedila je sertija 7-2 za devet minuta i crveno-crni su otišli na 11:6.

Vezani članci

Kantonalni derbi u Živinicama bez pobjednika
Milkunić Slogi zabio 8 golova

Međutim, gosti su u nastavku utakmice smanjili porednost domaćina, te su na kraju poluvremena uspjeli zaostatak smanjiti na samo dva gola – 13:11.

No, u drugom poluvremenu, kada igrači Mirka Mikića poslovično igraju brže, efikasnije i bolje u odbrani, ponovo je na semaforu razlika u golovima rasla u njihovu korist. U 43. minuti Sloboda je imala devet golova prednosti (26:17), a gostima je uspjelo tek da ublaže poraz.

Muharem Milkunić je već treću uzastopnu utakmicu najefikasniji igrač Slobode (tri utakmice 25 golova), a večeras je raspoložen za igru bio i Mirko Mišetić.

IZJAVA MUHAREMA MILKUNIĆA

Strijelci za Slobodu: Milkunić 10, Mišetić 8, Kurteš 4, R. Čajić 3, a po dva gola postigli su Dragičević, Gabrieri, Skopljak i Grubić.

U ekipi Krivaje Abdurahmanović je postigao 8, Amitović 7, a Halilović 5 golova…

Sloboda nakon ovog kola ima 17 bodova, zauzima 5. mjesto (iza Izviđača 24, Gračanice 22, Borca 20 i Vogošće 19), i polako se vraća u konkurenciju za sami vrh i, naravno, ponovo Evropu.

MIRKO MIKIĆ POSLIJE UTAKMICE

Krivaja je ostala na 7. mjestu sa 14 bodova.

U narednom 18. kolu crveno-crni su ponovo domaćini, a u Mejdanu će dočekati ekipu Maglaja. (mp – Foto: Darko ZABUŠ)