Kantonalni derbi bez pobjednika: Konjuh imao +5, Sloboda imala napad za pobjedu! (Foto)

Zbunjenost i "olovne ruke" domaćeg sastava iskoristili su gosti da prvi put, sem na samom početku susreta, dođu do prednosti (32:33), a pogodak sa 7 metara postigao je ponovo odlični Milkunić
(Na kraju je završilo miroljubivo, mada obje ekipe žale za drugim bodom – Foto: PrintScreen)

U okviru 16. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine u Banovićima su rukometaši živiničkog Konjuha i tuzlanske Slobode osvojili po bod odigravši bez pobjednika – 33:33 (17:15).

U prvih 30 minuta igre domaći su bili nešto konkretniji te su na poluvrijeme otišli sa dva gola prednosti (17:15), iako su nekoliko minuta prije imali 17:13, ali su Gabrieri i Kurteš s dva gola smanjili prednost domaćina.

U nastavku se vodila “rovovska borba”. Igrači trenera Davora Kadića u 45. minuti imali su najveću prednost (28:23) i malo ko je sumnjao u njihovu pobjedu.

Dakako, tako nisu mislili Tuzlaci koji su stegli obruč u odbrani, a iskoristili su i očito bolju fizičku spremu, te su počeli smanjivati prednost “stolara”. U 56. minuti Pavlak je smanjio na 32:31, a u slijedećem napadu Mišetić je izjednačio na 32:32.

Zbunjenost i “olovne ruke” domaćeg sastava iskoristili su gosti da prvi put, sem na samom početku susreta, dođu do prednosti (32:33), a pogodak sa 7 metara postigao je ponovo odlični Milkunić.

U posljednjoj minuti igre Živiničani dolaze do izjednačenja golom Buinenka, dvometraša iz Ukrajine. Potom Sloboda ima napad za pobjedu, ali Pavlak šutira pravo u golmana Konjuha i susret je završen rezultatom 33:33.

Strijelci za Konjuh bili su Buinenko, Selimović i Bosić po 6, Hadžiavdić i Osmanhodžić po 5 golova itd.

Za tuzlanski tim pogađali su: Milkunić 7, Suhonjić 5, R. Čajić 4, Mišetić, Lukić i Gabrieri po 3, Grubić, Dragičević i Buljina po 2, dok su Pavlak i Kurteš postigli po jedan gol.

Poslije ove utakmice Sloboda se nalazi na 6. mjestu sa 15 bodova (utakmica manje), dok je Konjuh na 9. mjestu sa 14 bodova. U vodstvu je Izviđač sa 24 ispred Gračanice sa 22, Borca sa 20, Vogošće sa 19, Leotara sa 16 bodova itd.

Ekipa Slobode u srijedu (28. februara) u zaostalom susretu dočekuje Krivaju, a u 17. kolu ponovo igra u Mejdanu protiv Maglaja. (tl)