Sloboda danas igra uzvratni susret Evropskog kupa protiv Krke i juri minus od četiri gola

Bit će teško, ali Sloboda je pokazala da može, a lijepi primjeri su druga poluvremena utakmica ovog takmičenja protiv Toto Spor Kluba iz Ankare, kada su odigrali vrhunski i ostvarili rezultat za prolaz
Rukomet_Sloboda_trening_Novo Mesto
(Rukometaši Slobode sinoć su u dvorani Marof obavili posljednji trening pred današnju utakmicu – Foto: RK)

Rukometaši tuzlanske Slobode večeras u Novom Mestu igraju uzvratni susret 4. kola EHF Evropskog kupa protiv Krke, trenutno šestoplasirane ekipe prvenstva Slovenije.

U prvom susretu, prošle subote u Mejdanu, Slovenci su bili čvršći u odbrani i precizniji, te su slavili rezultatom 19:15. Dojam je da su igrači trenera Mirka Mikića mogli izvuči bolji rezultat, jer se ne pamti kada su postigli ovako malo golova, a u prvom poluvremenu zabili su samo 6!

Ne valja se sada osvrtati na sedam udaraca u vratnicu, dva neiskorišćena “sedmerca” i mnogo prodatih lopti, treba pokušati sve što se može da se ostvari povoljniji rezultat.

Na konferenciji za novinare pred polazak za Sloveniju Mikić je rekao kako četiri gola nisu nedostižna, da se zabiju za par minuta, ali i da se treba zadržati dobra igra u odbrani, a popraviti realizacija.

POGLEDAJTE IZJAVU TRENERA MIKIĆA

Treba reći i to da će Krka svakako nastojati da iskoristi prednost domaćeg terena i rezultatskli bonus iz prve utakmice, te da su bliže prolazu među posljednjih osam ekipa u ovom takmičenju. Uostalom, kod kuće rijetko gube utakmice i u domaćem prvenstvu. Bit će teško, ali Sloboda je pokazala da može, a lijepi primjeri su druga poluvremena utakmica ovog takmičenja protiv Toto Spor Kluba iz Ankare, kada su odigrali vrhunski i ostvarili rezultat za prolaz.

EVO ŠTA JE IZJAVIO ALEKSANDAR KURTEŠ

Utakmica Krka – Sloboda igra se od 17 sati, a našim igračima i trenerima želimo da se u Tuzlu vrate u odličnom raspoloženju. Pa i ako ne uspiju proći, već su napravili povijesni rezultat s obzirom na to da nikada do sada u evropskim takmičenjima, a ovo je četvrti nastup, nisu prošli dalje od 1. kola. (tl)