EHF Cup: Sloboda na uzvrat Krki ide s minusom od četiri gola (Foto)

Iako je Krka kotirala kao blagi favorit, što su na kraju i opravdali, treba reći da su domaći rukometaši i sami jkrivi što nisu ostvarili bolji rezultat

Rukometaši tuzlanske Slobode poraženi su večeras u dvorani Mejdan od ekipe Krke iz Novog Mesta rezultatom 15:19 (6:9), u susretu 4. kola EHF European Cupa, tako da na revanš 18. februara idu s minusom i s malim izgledima za prolazak među osam ekipa u ovom takmičenju.

Iako je Krka kotirala kao blagi favorit, što su na kraju i opravdali, treba reći da su domaći rukometaši i sami krivi što nisu ostvarili bolji rezultat. Sedam puta su pogađali okvir gola, načinili su neuobičajeno puno tehničkih grešaka, u prvom poluvremenu nisu imali ideje kako da probiju vrlo dobru odbranu gostiju. Naposljetku, dok je golman gostujuće ekipe Blažević upisao 14 odbrana, a Rauh još jedan s 7 metara, tuzlanski čuvari mreže upisali su ukupno ostvarili 9!

Posebno je sve loše izgledalo u prvom poluvremenu, u stvari, prvih dvadesetak i posljednjih pet minuta. Gosti su poveli 1:4, a domaći su za 8 minuta postigli jedan gol, za 20 minuta još jedan, kada je Krka vodila 2:6.

Tih dobrih pet minuta igrači Mirka Mikića jedino su djelovali kao ekipa s glavom i repom, mada je odbrana, valja reći, djelovala solidno, ali u napadu je sve bilo vrlo loše i bez ideje. A uz sve Majstorović je “zaključao” vrata, ukrotivši u tom dijelu 9 udaraca.

Od 20. do 25. minute crveno-crni su zabili 4 gola, gošli su golom Suhonjića na 6:7 (24.), a poslije više nijednom nisu zatresli mrežu. Ne pamti se kada je Sloboda za poluvrijeme postigla samo 6 golova. Uz procenat šuta od svega 35 posto (ukupno 42), dok su Slovenci imali skoro tri puta bolji učinak (75 posto u prvom, ukupno 56).

Očekivanja da će se “nešto okrenuti” u drugom dijelu nisu se u potpunosti obistinila, mada su domaći taj dio odigrali skoro u egalu (9:10 – drugo poluvrijeme), ali i dalje je bilo tehničkih pogrešaka, nije iskorišten jedan penal itd.

U finišu utakmice, s tri uzastopna gola Milkunića Sloboda je došla na -2 (15:17), imali su napad i za -1 gol, ali nisu pogodili iz kontre koju su, s druge strane, igrači iz Novog Mesta bolje koristili, pa su na kraju došli do ubjedljive pobede.

Strijelci za Slobodu
: Milkunić 3, Suhonjić, Mišetić i Buljina po 2, dok su po gol postigli Dragičević, Knežević, R. Čajić, Pavlak, Kurteš i Gabrieri. Trener: Mirko Mikić.

Za Krku su pogađali:
Nikolić 5, Avsec, Majstorović i Horvat po 3, Stanojević 2, te po 1 gol Leon Rašo, Vukić i Dino Rašo. Trener: Mirko Skoko.

Statistike radi, recimo da su suisret vodili rumunski suci Doru Manea i Radu Iliescu. Sloboda je sa 7 metara šutirala 5/3, a Krka 5/2. Domaći su imali 8 minuta isključenja, a gosti 12 minuta. Utakmicu je pratilo oko 1.500 gledatelja.

Drgi bh. predstavnik u ovom takmičenju, ekipa Vogošće poražena je u Rumuniji od ekipe Minaur Baia Mare rezultatom 36:26. Revanš se igra u Vogošći 18. februara. (mp – foto: Darko Zabuš)