Rukometaši Slobode seriju pripremnih utakmica započeli pobjedom u gostima protiv Valpovke, evo ko su strijelci

Rukomet, EHF Cup, Sloboda, Mirko Mikic
Trener Slobode Mirko Mikić pobjedom je započeo seriju kontrolnih utakmica svog tima (Foto. Arhiva TuzlaLIVE.ba)

U prvoj pripremnoj utakmici pred februarski nastavak sezone, rukometaši tuzlanske Slobode večeras su u Valpovu pobijedili domaću ekipu Valpovka, člana 1. HNL lige – Sjever, rezultatom 24:27 (11:10).

S obzirom na to da su s pripremama počeli prije samo 11 dana, bilo je važno vidjeti koliko su Mikićevi izabranici trkački spremni. A večeras to nije izgledalo loše. U ekipi nije bilo Marka Pavlaka, koji se oporavlja nakon povrede na Euru 2024. u Njemačkoj, dok je drugi repprezentativac, Luka Knežević nastupio i dobro odradio posao.

Sloboda je vodila od početka susreta, nekoliko puta s tri gola razlike, da bi Valpovčani u 24. minuti izjednačili – 8:8. Ubrzo su i poveli 11:9, ali se na poluvrijeme otišlo s minimalnim vodstvom dmaćina – 11:10.

U nastavku su Valpovljani povećali prednost na 17:14, ali su Gabrieri s 2 gola i Skopljak s 3 napravili seriju 0-5 i preokrenuli rezultat na 17:18.

Zatim se igralo gol za gol. Domaći igrači su u 56. minuti poveli 24:22. I onda druga serija 0-5 gostiju, u kojoj su Gabrieri i Knežević sa po 2 gola, te Dragičević s jednim, zaključili utakmicu prvom pobjedom u pipremnim susretima.

Za Valpovku su najčešće pogađali Parat, Markota i Liović, svi po 5 golova.

Strijelci za Slobodu: Gabrieri 7, Knežević 4, Dragičević, Lukić, R. Čajić i Skopljak po 3, Kurteš 2, dok su po 1 gol postigli Suhonjić i Buljina.

Sutra Sloboda drugu utakmicu u gostima igra s Osijekom, članom najkvalitetnije lige Hrvatske. (tl)