Premijer liga BiH: Osam golova u Mostaru, Široki na vrhu tablice

Golijada je večeras viđena na stadionu Pod Bijelim brijegom, gdje je Zrinjski u 5. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Zvijezdu 09.

Prvak BiH je slavio sa 5:3 i stigao do druge pobjede u dva odigrana meča nove sezone.

Opet je loše počeo meč Zrinjski, kao i protiv GOŠK-a, te su gosti u 2. minuti poveli sa 1:0 preko Veličkovića.

No, za tren oka je na semaforu bilo 2:1, pošto prvo Ivančić u 6. minuti pogađa, a onda Bilbija u 8. minuti pogađa za preokret. Asistirao je Memija.

Ako niste pročitali: Kako je Igman pobijedio Posušje?

Do trećeg gola Zrinjski stiže u 23. minuti. Bilbija je prošao i ubacio u peterac, intervenisao je Jelovac, ali lopta se odbija na glavu Malekinušiću, koji pogađa za 3:1.

Dominirao je Zrinjski i nakon toga, ali u34. minuti je Veličković imao šansu da vrati Zvijezdu u igru. No, sa četiri metra promašio je gotovo prazan gol.

Ipak, stižu gosti do drugog gola u 41. minuti preko Kayodea, kojem je asistirao Karaklajić.

Prvo uzbuđenje u nastavku viđeno je pred golom gostiju u 49. minuti. Memija je šutirao i pogodio stativu.

U 51. minuti vidjeli smo majstoriju Bilbije. Namjestio se na šut lijevom nogom sa 20 metara i pogodio je na maestralan način – 4:2.

Jučer su igrali: Tuzla City s igračem manje poražen od Želje. Da li su oštećeni za penal?

Do petog gola Zrinjski stiže u 74. minuti. Ćorluka je centrirao lijevom nogom, a na drugoj stativi Bilbija glavom loptu šalje u gol za 5:2.

U 90. minuti Maksimović postiže fenomenalan gol iz slobodnjaka i postavlja konačnih 5:3.

Fudbaleri Širokog Brijega večeras su na Pecari u meču 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali GOŠK sa 2:0.

Strijelci golova za domaće bili su Luka Mamić i Marijan Ćavar, a Široki je s tri boda izbio na prvo mjesto na tabeli, koja se, naravno, još uvijek ne može uzeti za relevantnu jer mnogi timovi imaju zaostale utakmice ispred sebe.

Mamić u 29. minuti donosi prednost Širokom, nakon što je Chinedu šutirao, a Bobić odbio loptu do njega. Mamić je šalje u gol za 1:0.

Do drugog gola Široki Brijeg stiže u 55. minuti, a postigao ga je Ćavar iz penala. (SC – TL)