Igman autogolovima savladao Posušje i izbio na čelo tablice Premijer lige BiH

Igman je danas savladao Posušje u susretu petog kola Premijer lige BiH i najmanje jedan dan će provesti na vrhu prvenstvene tabele.

Nakon početnog ispitivanja snaga domaćin je u Konjicu došao do vodstva u 11. minuti. Nakon kornera iskusni Krišto je zatresao vlastitu mrežu.

Nije se mnogo toga zanimljivog dešavalo do pred kraj poluvremena, kada je publika vidjela novi autogol, ponovo u mreži gostiju. Ovog puta Vrgoč je bio “strijelac”.

U nastavku meča Posušaci su krenuli na sve ili ništa, što se isplatilo u 72. minuti, kada je Frane Maglica poentirao i smanjio na 2:1.

Izabranici trenera Branka Karačića nastavili su vršiti pritisak, ali ipak nisu uspjeli izjednačiti do kraja susreta.

Igman sada ima devet bodova na kontu, što je u ovom trenutku dovoljno za uspon premijerligaša iz Konjica na lidersku poziciju tabele.

Igman – Posušje 2:1 (Krišto 11’ autogol, Vrgoč 44’ autogol – Maglica 72’)

Gradski stadion u Konjicu. Glavni sudija: Luka Bilbija (Prijedor).

IGMAN: Ćeman, Oremuš (Čubrilo), Dupovac, Drljević, Bešagić, A. Hebibović (Bojo), Janketić (Mešić), Jovašević (Alešević), Đorić (Bodul), Denković, Ramić.

POSUŠJE: Kolić, Maglica, Krišto, Vrgoč, Babić (Jenjić), Marić (Stapić), Erick, Bekavac (Bešlić), Brković (Kamenar), D. Begić, Mandić (Kraljević). (SC – TL)