Zrinjskom “penal” i igrač više nedovoljni za trijumf u Posušju

Zrinjski je napravio veliki kiks u Posušju pošto nije uspio savladati istoimenog domaćina uprkos brojnim okolnostima koje su išle na njegovu stranu. Bilo je 0:0, a Plemići su skoro cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem više, a imali su i šansu da iz penala dođu do gola.

Propustili su je, a Posušje se uspjelo odbraniti i na kraju osvojiti sigurno vrijedan bod. Tragičarem susreta sigurno možemo proglasiti i Nemanju Bilbiju, koji je propustio realizirati kazneni udarac.

Na startu drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti, Posušje ostaje s igračem manje. Tičinović se ubacio iz drugog plana na jednu dugu loptu i krenuo sam na golmana Galića, a tada ga s leđa povlači Brekalo i ruši ga na zemlju. Sudija Kaljanac mu je pokazao direktan crveni karton i Posušje je ostalo s desetoricom na terenu.

U 74. minuti Zrinjski nije mogao imati bolju šansu. Krišto je igrao rukom i Kaljanac je pokazao na penal, ali najstrožiju kaznu nije realizirao Bilbija, koji pogađa stativu!

Do kraja je ostalo 0:0.