Zrinjski u zaostaloj utakmici deklasirao Široki Brijeg

Zrinjski je večeras Pod Bijelim brijegom pokazao snagu u zaostalom meču 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, u kojem mu je gostovao lider na tabeli Široki Brijeg.

Plemići su potpuno izdominirali tim s Pecare i deklasirali ga s 3:0, te skočili na treće mjesto na tabeli, a imaju samo bod manje od Širokog i Željezničara, od kojih imaju i čak dva meča manje.

Heroj i ove pobjede Zrinjskog bio je nezaustavljivi Nemanja Bilbija, koji je postigao dva gola i tako na listi strijelaca preskočio Mirsada Ramića. Bilbija sada već ima osam golova, dok je Ramić sa sedam dosad bio vodeći strijelac bh. šampionata

Pritisak Zrinjskog golom je krunisan u 25. minuti. Ćorluka je odlično odigrao petom za Jukića, a on lijepo pronalazi Bilbiju na petercu i napadač Zrinjskog pogađa za 1:0. To je njegov 130. gol u PLBiH!

Prvi opasniji napad Široki je imao u 29. minuti, kada je Ilan Pejić loše zahvatio loptu nakon ubačaja Mihaela Kuprešaka.

Veliku priliku za drugi gol Zrinjski je imao u 39. minuti, ali neko od igrača Širokog je izblokiran šut Jankovića i spasio siguran pogodak.

Janković novu priliku na ovom meču propušta nakon pet minuta igre u nastavku. Fenomenalni Bekić je opet ubacio, Janković uhvatio volej, ali nije to učinio na baš najbolji način, pa je promašio.

Nedugo nakon toga Bože Vukoja na drugoj strani slabo šutira, a potom je opao tempo igre. Uslijedilo je nekoliko izmjena na obje strane, a u 67. minuti Zrinjski duplira svoje vodstvo i završava posao. Nakon sjajnog centaršuta s desne strane, mrežu Širokobriježana je drugi put zatresao Bilbija.

Potpuno je nemoćan i dalje bio lider na tabeli, a u 77. minuti je bilo već 3:0. Jukić centrira iz slobodnog udarca, a Mario Tičinović glavom loptu šalje u dalji ugao za velikih 3:0 Zrinjskog.

To je bio i konačan rezultat utakmice.

Premijer liga BiH, 5. kolo:

Zrinjski – Široki Brijeg 3:0 (Bilbija 25’, 67’, Tičinović 77’)

Zrinjski: Čondrić, Ćorluka (od 80. Zubairu), Barišić, Jakovljević, Bekić, Ilinković (od 63. Stranput), Sučić, Janković, Jukić (od 80. Memija), Ćuže (od 63. Tičinović), Bilbija (od 83. Mandić).

Široki Brijeg: Josipović, Musa, Kuprešak, Medić (od 46. Pranjić), Mašić, Kpan, Pejić (od 46. Bagarić), Lovrić, Ćavar, Vukoja, Lukić. (SCSport)