Zrinjski s lakoćom savladao Laktaše za prolaz u četvrtfinale Kupa BiH

Fudbaleri Zrinjskog s lakoćom su savladali Laktaše (4:0) i plasirali se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Kobni su za goste danas u Čitluku, gdje će Plemići igrati svoje domaće mečeve dok traje rekonstrukcija travnjaka u Mostaru, bili prekidi, pošto je Zrinjski sve golove postigao nakon istih.

Strijelci su bili Nemanja Bilbija (2x) Hrvoje Barišić i Josip Ćorluka.

Zrinjski dolazi do vodstva u 30. minuti. Antonio ivančić je ubacio iz kornera, a Hrvoje Barišić glavom pogađa za 1:0.

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak u mreži drugoligaša, pošto u 36. minuti Nemanja Bilbija pogađa za 2:0, a ponovo je prvak do gola došao nakon prekida. Ovaj put je centaršut išao na drugu stativu, odakle Slobodan Jakovljević spušta loptu za Bilbiju, a on trese mrežu s tri metra.

Mogao je Bilbija u finišu prvog dijela i do svog drugog gola, ali sa samo šest metara je prebacio gol.

Zrinjski odlično otvara drugo poluvrijeme i brzo stavlja tačku na utakmicu. Igrala se 52. minuta kada je mrežu gostiju zatresao Josip Ćorluka, te je tada bilo jasno da je sve gotovo.

Opet je centrirao Ivančić, a Ćorluka je pogodio glavom…

Lagano je priveo Zrinjski meč kraju, a uspio je stići i do još jednog gola. Nastala je velika gužva u šesnaestercu gostiju u 76. minuti, igrači Laktaša su potpuno bili stali, a to koristi Bilbija i matira Kneževića za 4:0. (Sc)