Zrinjski rutinski do pobjede protiv Luksemburžana i plasmana u 2. pretkolo EL

Fudbaleri Zrinjskog opravdali su ulogu favorita u 1. kolu kvalifikacija Evropske lige. Mostarci su Pod Bijelim brijegom savladali luksemburški Differdange rezultatom 3:0 (2:0).Izabranici Mladena Žižovića napadački su krenuli u meč. Bilbija je imao dobru priliku u 24. minuti. Nakon što je jedna lopta pala u šesnaesterac, napadač Mostaraca je iz prve šutirao desnom nogom, ali preko gola.

Uslijedio je potom period mirnije igre i kada se činilo da u prvom dijelu neće biti pogodaka, Zrinjski je za samo tri minute riješio pitanje pobjednika.

Anes Mašić se izborio za jednu loptu u kaznenom prostoru, odložio je do Bilbije, koji je preciznim udarcem poslao u mrežu za 1:0 u 37. minuti. Samo tri minute kasnije, Mostarci su povećali prednost. Nakon velike greške odbrane gostiju, Miloš Filipović je prebacio istrčalog golmana Strausa za 2:0.

Na staru drugog dijela Barbarić je imao veliku šansu u 49. minuti. Filipović je odlično ubacio iz prekida, a stoper Zrinjskog je sa pet matera šutirao ravno u Strausa.

U 78. minuti dobar udarac Todorovića zaustavio je Straus, ali nakon kornera pao je i treći gol koji su kreirali rezervisti i debitanti. Mladi Ivan Bašić je izveo udarac iz ugla, a robusni napadač Josip Ivančić je sjajno skočio i glavom pogodio za 3:0.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Zrinjski izborio prolaz u 2. kolo kvalifikacija Evropske lige. Protivnika će saznati u ponedjeljak, a važno je istaći da će Mostarci biti nosioci. (Scs, tl)