Zrinjski nezaustavljiv, na Grbavici “pao” Željo

Zrinjski je u utakmici 27. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine odnio pobjedu sa Grbavice u utakmici protiv Željezničara (1:2), a fenomenalnu golgetersku formu nastavio je napadač Plemića Nemanja Bilbija.

Plemići su poveli već u drugoj minuti. Nakon izvedenog auta Savić je glavom loptu prebacio iza sebe, na nju natrčao Janković i iz blizine matirao Bendera za 0:1.

Zanimljivo, najvatreniji Željini navijači, popularni Manijaci, napustili su stadion na poluvremenu. Prije toga na južnu tribinu su postavili parolu:

“Gubitak identiteta se plaća ropstvom i poniženjem!”

Bilbija je iskosa sa lijeve strane postigao pogodak za 0:2. Došao je napadač Zrinjskog tako do 28 premijerligaškog gola ove sezone i nastavio je pomjerati granice.

Subašić je smanjio na 1:2, a prethodno je Beća lijepo “promiješao” odbranu Plemića. Subašić je pogodio iskosa sa lijeve strane. Plavi su preuzeli inicijativu u nastavku i pokušali su doći do drugog gola, ali nisu uspjeli.

FK Željezničar – HŠK Zrinjski 1:2

Stadion: Grbavica (Sarajevo). Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Žuti kartoni: Blažević, Mekić, Galić, Vučenović (Željezničar), Čondrić, Zlomislić (Zrinjski).

ŽELJEZNIČAR: Bender, Galić, Kosorić, Cocalić, Blažević, Hajdarević (od 61. Bekrić), Mekić (od 74. Beća), Subašić, Štilić (od 61. Zec), Resić (od 51. Gasal), Hodžić (od 74. Vučenović).

ZRINJSKI: Čondrić, Ćorluka, Magdić, Barišić, Trajkovski (od 46. Bekić), Savić, Bašić, Malekinušić (od 46. Šipovac), Janković, Jukić (od 63. Zlomislić), Bilbija. (SC)