Zrinjski “minimalcem” slavio protiv Širokog i došao do 23. pobjede!

Zrinjski je slavio večeras u hercegovačkom derbiju nad Širokim Brijegom sa 1:0 i tako napravio idealan uvod za večerašnju dodjelu pehara novom prvaku i fešti koja je uslijedila nakon toga na stadionu pod Bijelim brijegom.

Blizu pogotku Zrinjski je bio u 34. minuti, kada je Medić pogodio Bosančića prilikom intervencije, zamalo je to bio autogol.

Domaćin do pogotka dolazi u 59. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu Širokog lopta je došla do Ćorluke, koji preciznim prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca pogađa suprotni ugao gola gostiju za 1:0.

Nakon što su Plemići poveli, ritam utakmice znatno je opao i prave prilike su izostale, Vrijedna pomena tek je šansa za Bilbiju u 84. minuti, kada je kapiten Mostaraca pogodio vanjski dio mreže.

Do kraja susreta tako je ostalo 1:0. Uslijedila je dodjela pehara i medalja, a zatim i fešta navijača Zrinjskog, novog prvaka BiH.

Zrinjski – Široki Brijeg 1:0 (Ćorluka)

Stadion Pod Bijelim brijegom. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin).

ZRINJSKI: Soldo, Bekić (Memija), Jakovljević, Barišić, Ćorluka, Bašić, Savić (Zlomislić), Janković (Šakota), Jukić (Malekinušić), Šipovac (Sabljić), Bilbija.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Valinčić, Bosančić, Jurić, Vukoja, Ćavar (Paponja), Žulj (Rozić), Blagaić, Mujan, Lukić (Llanos). (Sc – TL)