Zrinjski i Velež podijelili bodove pod Bijelim brijegom

Zrinjski i Velež podijelili su bodove u mostarskom derbiju, odigranom u sklopu 30. kola m:tel Premijer lige BiH.

Prvo poluvrijeme obilježila je sporna situacija u 16. minuti. Anđušić je sam išao prema golu Zrinjskog, kada ga je faulirao Barišić. Dobio je žuti, uz burne prosteste klupe Veleža, koja smatra da je zaslužio crveni.

Po nekoliko prilika bilo je na obje strane, ali nijedna se ne može okarakterizirati stopostotnom, tako da je ostalo 0:0 do odlaska ekipa na odmor.

Zrinjski je ostao s igračem manje u 58. minuti, crveni karton je dobio Igor Savić. No, svega četiri minutre kasnije do gola je došao – Zrinjski.

Ogromnu grešku napravio je golman Veleža. Poigravao se Bogdanović, prišao mu Bilbija, a zatim je vratar Rođenih pogodio u nogu napadača Zrinjskog i lopta je ušla u gol.

Velež je uzvratio za šest minuta. Anđušić je poslao pas u prostor za rezervistu Brandaa, a Brazilac je bio neumoljiv pred golom Plemića – 1:1.

Kolosalnu šansu za novo vodstvo Zrinjskog imao je Šipovac u 75. minuti, kada je sam istrčao pred Bogdanovića, ali pogodio je stativu.

Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.

Zrinjski – Velež 1:1 (Bilbija 62’ – Brandao 68’)

Stadion Pod Bijelim brijegom. Glavni sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Crveni karton: Igor S avić (Zrinjski).

ZRINJSKI: Čondrić, Memija, Jakovljević, Ćorluka, Barišić, Zlomislić, Bašić, Savić, Jukić, Janković, Bilbija.

VELEŽ: Bogdanović, Ovčina, Radović, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Anđušić, Radovac, Hasanović, Dejanović, Džanković.