Zrinjski golom Bilbije savladao Slobodu

Fudbaleri Zrinjskog savladali su Slobodu sa 1:0 u posljednjem susretu današnjeg programa 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Plemići su od prve minute bili bolji rival. Janković, Sučić i Jakovljević su nekoliko puta pokušavali sa distance, ali lopte su odlazile preko gola.

Golman Slobode Bukvić je u dva navrata sjajno zaustavio pokušaje Jankovića i Jukića.

Komazec je u 44. minuti promašio zicer, a kazna je u narednom napadu došla sa druge strane. Bekić je ubacio, Bilbija šutirao glavom i poslao loptu iz leđa Bukvića.

Na otvaranju drugog poluvremena Janković je pogodio stativu.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata iako su Plemići prijetili u više navrata. Zrinjski je tako došao do šeste pobjede ove sezone.

Izabranici Sergeja Jakirovića se trenutno nalaze na četvrtoj poziciji sa 18 bodova, uz dva susreta manje od prvoplasiranog Tuzla Cityja koji ima 19 bodova.

Za Slobodu je ovo bio četvrti poraz ove sezone. Tuzlaci se nalaze na devetom mjestu sa 12 bodova. (Faktor)