Zrinjski deklasirao Želju i izbio na treću poziciju tabele PL

Zrinjski je u 4. kolu Premijer lige BiH potpuno nadigrao Željezničar u Mostaru i na kraju ubjedljivo slavio rezultatom 3:0.

U 36. minuti Mostarci su poveli nakon centaršuta Bašića na pravom mjestu je bio Savić i doveo Plemiće u prednost. Domaći su u 42. minuti udvostručili prednost, a ovaj put pogodio je Bilbija na centaršut Bekića i do kraja poluvremena ostalo je 2:0.

U 57. minuti Zrinjski došao do trećeg gola. Bekrić je ponovo centrirao, a Bilbija pogodio glavom. Slična situacija kao kod drugog pogotka.

Zrinjski – Željezničar 3:0

Stadion: Pod Bijelim brijegom (Mostar). Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Žuti kartoni: /.

HŠK ZRINJSKI: Kukić, Barišić, Jakovljević, Ćorluka, Bekić (od 79′ Čoko), Tičinović (od 64′ Malekinušić), Savić, Bašić (od 64′ Mašić), Kamenar (o 79′ Šošić), Juranović (od 84′ Gadže) i Bilbija.

FK ŽELJEZNIČAR: Bender, Vrhovac (od 46′ Crnčević), Drina, Malić (od 46′ Bekrić), Blažević (od 46′ Kosorić), Beća (od 61′ Musić), Subašić, Mujezinović, Mekić, Zdunić i Juričić (od 69′ Gasal).