Zrinjski deklasirao Široki, pobjede Veleža i Leotara

Zrinjski je ostvario veoma ubjedljivu pobjedu protiv Širokog Brijega u utakmici 12. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Plemići su slavili u ovom mreču rezultatom 4:0 uz dva nova gola Nemanje Bilbije.

Plemići su došli do prednosti u 12. minuti. Bio je to još jedan odličan centaršut sa desne strane od strane Ćorluke, a Bilbija je loptu glavom poslao u mrežu. Već u 16. minuti Bilbija je još jednom pogodio. Savić mu je spustio loptu i udvostručio je prednost domaćih.

Odbrana kluba sa Pecare veoma loše je reagovala u 28. minuti. Bašić je centrirao iz slobodnjaka, a niko nije dirao loptu i ona je od stativu završila u golu za 3:0.

Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu sve je definitivno bilo riješeno. Jakovljević je pogodio glavom u 54. minuti nakon centaršuta Bašića za 4:0.

U prvim usretima 12. kola Leotar je pobijedio radnik 1:0, dok je Posušje poraženo kod kuće od Veleža 2:4.

Sutra su na rasporedu susreti Rudar – Sloboda (15 h), Tuzla City – Sarajevo (17), te Borac – Željezničar (18 h)