Zrinjski deklasirao Široki Brijeg i nastavio utrku za Borcem (Foto)

Novim trijumfom ”Plemići” su nastavili utrku sa Borcem za naslov prvaka BiH. Sada imaju dva boda manje, ali i utakmicu više od Banjalučana

Odigran je Hercegovački derbi, utakmica 30. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, između Zrinjskog i Širokog Brijega. Semafor je na kraju pokazivao 3:0. Novim trijumfom ”Plemići” su nastavili utrku sa Borcem za naslov prvaka BiH. Sada imaju dva boda manje, ali i utakmicu više od Banjalučana.

Prije gola Zrinjski nije iskoristio dva zicera

U dvoboj su domaći ušli sa sedam vezanih pobjeda. S druge strane, gosti su težili da prekinu seriju poraza.

Izabranici Željke Petrovića krenuli su snažno. Igrao se 9. minut kada je gostujući golman Puljić u dva navrata sjajno intervenisao. Posebno se istakao kod odbrane šuta Bilbije. Minut poslije Magodić se nije najbolje snašao u dobroj situaciji. Prvi topnik  bh. prvenstva imao je u 16. minuti dobru priliku, ali nije bilo gola.

I onda je u 19. minuti dosuđen je jedanaesterac za Zrinjski. Barišić je faulirao Ćužea. Siguran je sa 11 metera bio je – Nemanja Bilbija za 1:0. Četiri minute poslije Magdić je povećao vodstvo na 2:0. Nakon toga igralo se između dva šesnaesterca. Plemići su bili zadovoljni sigurnim vodstvom, dok su gosti sa Pecare pokušavali da postignu pogodak, ali bez uspjeha.

Mostarci dominirali i u drugom poluvremenu

Domaći i u drugom poluvremenu nastavljaju ofanzivno. Igrao se 54. minut kada je Kiš testirao Puljića koji je bio oprezan. U 59. minuti grešku odbrane Zrinjskog pokušali su iskoristiti gosti, ali je Marić dobro reagovao.

Pet minuta poslije pucao je Malekinušić sa nekih 20 metara. Puljić sigurno brani. U 73. minuti isti igrč ponovo puca iz daljine, a čuvar mreže gostiju iz drugog pokušaja hvata loptu. U 80. minuti Bagarić je pucao sa nekih 25 metara, lopta odlazi malo iznad gola. Malekinušić u 85. minuti šuta glavom, ali je izblokiran.

U 88. minuti dosuđen je novi jedanaesterac za domaće. Pogodio je Marko Kozina za konačnih 3:0.