Zrinjski bez poteškoća do bodova protiv Tuzla Cityja (Foto)

Fudbaleri Zrinjskog upisali su novu pobjedu, pošto su u zaostalom meču 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali Tuzla City.

(Fotografije: Darko Zabuš)

Na Tušnju su Plemići slavili sa 4:2, a prvijenac je u dresu s lentom danas postigao Tarik Ramić.

Aktuelnom bh. prvaku je ovo četvrta pobjeda na šest mečeva nove sezone i sada ima 12 bodova, što ga drži na petom mjestu, dok je Tuzla City pretposljednji sa šest bodova.

U 3. minuti je sjajnu šansu imao Tuzla City nakon prodora Nukića. Jakovljević je uklizao i odbio loptu, a nakon toga je u gol ne uspijeva poslati Pantelić s par metara.

Nedugo zatim je u šansi bio ponovo Pantelić, ali je ovaj put izblokiran u posljednji čas.

Prvi put je Zrinjski prijetio u 15. minuti, kada šut Ćužea iskosa s lijeve strane ide pored stative.

Tri minute poslije Nukić centrira, a Pantelić s tri metra ne uspijeva ubaciti loptu u mrežu!

Potom je Nukić trebao dovesti domaće u vodstvo, ali promašio je stopostotnu priliku nakon dodavanja Ordagića.

Brutalna kazna za promašaje Tuzla City stiže u 25. minuti. Lukanić je ostavio loptu za Ćužea, a on s 15-ak metara pogađa za 1:0.

Kobiljar na drugoj strani pokušava s distance, ali Marić je na mjestu.

U 30. minuti je Ćuže protutnjao pored Šukilovića i izašao sam pred Fejzića, ali sjajni golman domaćih ga zaustavlja.

Do poravnanja Tuzla City stiže na otvaranju drugog poluvremena, pošto za 1:1 u 48. minuti Jakovljević loptu smješta u vlastitu mrežu nakon ubačaja Mehanovića.

Igralo se otvoreno s obje strane nakon toga, a Bilbija u 67. minuti donosi novu prednost Zrinjskom. Tičinović je ubacio sa desne strane, a Bilbija je s peterca od stativu šalje u mrežu za 1:2.

Odmah nakon toga Bilbija izlazi i sam pred Fejzića, ali Šukilović ga u posljednji tren sustiže i blokira.

U 71. minuti užasnu grešku pravi Ordagić i otvara se kontranapad Zrinjskog. Bilbija dodaje do Ćužea, a on na kraju upošljava Tarika Ramića, koji postiže prvijenac u dresu s lentom za 3:1.

Bio je to kontranapad iz fudbalskih udžbenika, ali njim ipak nije stavljena tačka na utakmicu.

Jakovljević pravi netipičnu grešku u 74. minuti i daje loptu Mehanoviću, koji divnom loptom pronalazi Pantelića, a on matira Marića za 2:3.

Bio je potom u šansu Sušić, ali šutirao je pored gola.

Tačku na utakmicu u 79. minuti stavlja Kiš, koji nakon ubačaja Ćužea pogađa za 4:2.

Premijer liga BiH, 2. kolo:

Tuzla City – Zrinjski 2:4 (Jakovljević 48'ag, Pantelić 74'/ Ćuže 25’, Bilbija 67’, Ramić 71’, Kiš 79’)

Stadion: Tušanj (Tuzla). Gledalaca: 150. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Žuti kartoni: Nukić, Ćorić (Tuzla City); Ivančić (Zrinjski).

Tuzla City: Fejzić, Nukić (Mešinović), Šukilović, Hodžić (Rekić), Ćorić (Karjašević), Redžić (Osmić), Ordagić, Kobiljar (Sušić), Mehanović, Pantelić, Hadžić.

Zrinjski: Marić, Marin, Jakovljević, Radić, Ćorluka (Tičinović), Lukanić (Kožulj), Ivančić (Čanađija), Ramić, Mišić (Sabljić), Ćuže, Bilbija (Kiš). (SC – TL)