Zrinjski osigurao osmu titulu prvaka države!

Zrinjski je danas ostvario pobjedu na Mokrom Docu i tako matematički osigurao osvajanje nove titule državnog prvaka! Plemići su savladali domaće Posušje za veliku feštu svojih igrača i navijača na ovom gostovanju.

Do pogotka Mostarci stižu u 58. minuti. Kardinalnu grešku je napravio golman domaćih Kukić, koji je u pokušaju dodavanja Lučiću pogodio Bilbiju, a kapiten Plemića zatim iskoristio poklon – 0:1.

Potom je susret ponovo utonuo u monotoniju, malo toga uzbudljivog se dešavalom, sve do 73. minute. Tada je dosuđen penal za goste, prethodno je Lučić oborio Sabljića u šesnaestercu. Siguran realizator najstrože kazne bio je Bilbija.

Zrinjski je tako po osmi put postao šampion BiH, Mostarci su naslov “kaparisali” četiri kola prije završetka sezone. Posušju, pak, predstoji nastavak grčevite borbe za opstanak.

Posušje – Zrinjski 0:2 (Bilbija 58’ i 73’ penal)

Stadion Mokri Dolac u Posušju. Glavni sudija: Darko Gedžić (Brčko).

POSUŠJE: Kukić, Maglica, Lučić, Horić, Dadić (D. Begić), Brković, Milanović, Landeka (Marković), Rozić (Pavlović), Jović, Boban (L. Begić).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Memija, Senić, Zlomislić (Malekinušić), Sabljić (Stanić), Ivančić (Vukotić), Ćuže, Prskalo (Kamenar), Bilbija (Kiš). (Sc)