“Zmajići” remizirali u Podgorici na startu kvalifikacija

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remijem u Crnoj Gori otvorila je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Završeno je rezultatom 2:2.

Utakmica je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje se 2023. godine igra u Gruziji i Rumuniji.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste uzbuđenja. Već u 14. minuti Crnogorci su preko Babića pogodili prečku našeg gola.

Do poluvremena bilo je prijetnji na obje strane preko Ražnatovića i Hasića, ali su mreže mirovale. Najbolju priliku za Zmajeve imao je u 30. minuti Eldar Šehić koji je pogodio prečku.

U nastavku smo dobili ludnicu. Već u 48. minuti Krstović je postigao autogol nakon kornera Jusufa Gazibegovića za vodstvo Bosne i Hercegovine.

Ipak, samo sedam minuta kasnije poravnanje, pošto je i tu viđen autugol jer je centaršut Ražnatovića u našu mrežu proveo Barišić.

U 58. minuti sjajna asistencija za Savića koju je iskoristio Bašić i mlada reprezentacija BiH je ponovo povela.

Ali, Crnogorci su se ponovo vratili. Najljepši pogodak na utakmici u 66. minuti postigao je Ražnatović kada je lobovao loše postavljenog golmana Aljkanovića.

Do kraja utakmice imali smo jednu veliku priliku preko Milana Savića u 86. minuti. Nažalost, u 75. minuti iznesen je sa terena agilni Ajdin Hasić koji je zbog povrede ranije završio meč.

Ostalo je 2:2 tako da smo remijem u Crnoj Gori otvorili nove kvalifikacije za Euro.

Crna Gora – BiH 2:2 (Barišić a.g 53′, Ražnatović 66′ / Krstović a.g.47′, Bašić 63′)

Crna Gora: Popović, Ražnatović, Babić, Obradović, Milić, Brnović, Matanović, Janjić, Pešukić (C), Striković, Sijarić.

BiH: Aljkanović, Šehić, Barišić, I. Savić, Gazibegović, Santrač, Đokanović (C), Dedić, Hasić, M. Savić i Mehanović. (sc, tl)