Zmajice deklasirale Norvežanke prepustivši im svega 28 poena

U petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odbojkašice Bosne i Hercegovine večeras su u Sarajevu deklasirale Norvešku rezultatom 3:0 (8, 6, 14) i na najbolji način opravdale su ulogu favoritkinja.

Utakmica je od samog početka išla u jednom smjeru, gošće su u prvom setu osvojile 8, a u drugom svega 6 poena.

Nakon što je selektor Ljubičić priliku da osjete igru na parketu uveo igračice iz drugog plana, gošće su uspjele skupiti nešto više poena u trećem setu, ali ni blizu da osvoje bar jedan set.

Ovo je bila četvrta pobjeda u pet mečeva naših odbojkašica, a trijumfom protiv Grčke u prošlom kolu rezultatom 0:3, osigurale su nastup na Evropskom prvenstvu drugi put u nizu.

U večerašnjem meču u Sarajevu, selekcija Norveške je bila nominalni domaćin, jer je dogovor reprezentacija ranije bio da se oba meča odigraju u Sarajevu.

Iste selekcije će sutra igrati i šesto kolo kvalifikacija gdje će naša selekcija biti domaćin.

Nakon duela Švicarske i Grčke saznat ćemo s kojeg mjesta u grupi naše djevojke putuju na Evropsko prvenstvo 2023. godine.

Evropsko prvenstvo naredne godine igrat će se u četiri države, a domaćini su Belgija, Italija, Estonija i Njemačka. (TL, SSB)