Zmajevi u sjajnoj atmosferi u Mejdanu savladali Kosovo, briljirao Ahmetašević s 19 odbrana (Foto)

Rukometaši Bosne i Hercegovine drugi put u tri dana su savladali selekciju Kosova.

Ovaj put su slavili u tuzlanskom Mejdanu rezultatom 25:18, a bio je to meč 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Zmajevi su sada na omjeru od dvije pobjede i dva poraza, te mogu gajiti nade da će se dokopati plasmana na veliko takmičenje.

Danas smo gledali jako neefikasno prvo poluvrijeme, u kojem je BiH vodila sa 10:7, a u nastavku je Kosovo zadalo dosta problema momcima Irfana Smajlagića.

Smanjili su u 39. minuti na 13:12, ali tada dva vezana gola postiže Herceg, dok na golu briljira Ahmetašević i BiH ostaje u vodstvu.

Sjajno je do kraja branio Ahmetašević i definitivno je danas glavni junak pobjede BiH.

Završilo je 25:18, a Ahmetašević je upisao 19 odbrana.

U preostala dva kola kvalifikacija BiH dočekuje Sloveniju 27. aprila, a tri dana poslije gostuje Crnoj Gori. (sc – TL – Foto: Darko Zabuš)