Zmajevi savladali Egipat i plasirali se u finale Svjetskog prvenstva!

Reprezentativci BiH su savladali Egipat sa 3:0 u setovima i tako se plasirali u finale Svjetskog prvenstva u sjedećoj odbojci koje se održava u Sarajevu.

Naši momci su odlično otvorili meč i nakon samo šesnaest minuta su imali set loptu koju su iskoristili i poveli su sa 1:0 (25:13). Igrači Egipta nisu imali rješenja za raspoloženog Durana, Jusufovića i Alibašića.

Pri rezultatu 2:2 u drugom setu, naši momci su napravili seriju od 8:0 na servise Manke. Igrači Egipta se ipak vraćaju na 11:9, te je selektor naše reprezentacije pozvao minut odmora. Poenima Alibašića smo uspjeli prekinuti seriju Egipta, te je rezultat bio 12:10. Nakon velike borbe ipak su naši momci su osvojili i drugi set sa 25:19.

Treći set je počeo dosta izjednačeno, ali su naši momci uspjeli napraviti seriju pa su poveli sa 19:13. Selektor Mahmutagić nakon serije Egipta 0:3 je pozvao minut odmora, nakon kojeg su naši momci prekinuli seriju.

Zlatni momci su osvojili i treći set rezultatom 25:20 i tako se plasirali u finale Svjetskog prvenstva.

Finalni meč se igra u petak, a naši zlatni momci će čekati boljeg iz duela Irana i Brazila. (sc, tl)