Zmajevi savladali Crnu Goru usred Podgorice i zauzeli drugo mjesto u grupi!

Rukometaši Crne Gore su nakon uvodnih deset minuta igre imali prednost od 4:2, ali napravili su Zmajevi dobru seriju te je sredinom prvog poluvremena semafor pokazivao 6:6.

Od 19. minute bh. rukometaši su imali prednost od 6:7, golom Panića, ali je Crna Gora uzvratila veoma brzo i vratila vodstvo, stoga je rezultat na pet minuta prije kraja poluvremena bio 11:10.

Međutim, izabranici Irfana Smajlagića uspjevaju napraviti novi preokret, na odmor odlaze s prednošću od 13:14.

Na izvrstan način Zmajevi otvaraju drugo poluvrijeme, serijom 1:4 ostvaruju prednost od 14:18. Imali su i vodstvo od četiri gola razlike u 48. minuti (18:22).

Crnogorci su u nekoliko navrata uspjevali smanjiti zaostatak, ali ni u jednom trenutku nisu prišli na samo gol distance, a kamoli da izjednače. To najbolje govori kakvu su partiju pružili reprezentativci BiH.

Susret je okončan pobjedom Zmajeva od 23:25.

Mirko Herceg sa sedam golova je bio prvi strijelac BiH, pratio ga je Marko Panić (šest). U redovima crnogorskog tima istakao se Miloš Vujović (šest).

Slovenija je završila na prvom mjestu grupe 7 sa deset bodova, BiH je druga sa osam, Crna Gora ima šest, a Kosovo je bez bodova. (SC – TL)