Zmajevi posustali u finalu: Iran osmi put svjetski prvak u sjedećoj odbojci

Reprezentacija Irana u sjedećoj odbojci osvojila tiulu svjetskog prvaka na prvenstvu koje je večeras završeno u Sarajevu.

Reprezentacija BiH doživjela je prvi poraz na prvenstvu, ali nažalost u finalu, izgubivši 0:3 (24:26, 30:32, 12:25).

Nije pobjeda Iranaca glatka kako to rezultat pokazuje. Naprotiv, naša selekcija imala je
dvije set lopte u prvom pri rezultatu 24:22, da bi protivnici serijom 0-4 dobili set sa 24:26.

Velika borba vođena je i u drugom setu. Iranci su vodili 2:8, da bi naši momci stigli 18:18, a zatim su poveli 20:18.

Vodila se velika borba za svaki poen, a kod 23:23 naši su momci imali prvu set loptu (24:23). Potom još tri (25:24, 26:25, 29:28, 30:29). Svoju snagu i kvalitet Iran je ponovo pokazao na za njih najbolji način. Osvojili su tri poena zaredom i poveli 0:2.

U trećem setu Zmajevi su očito ostali bez snage i motivacije, pa su im Iranci u ovom setu prepustili svega 12 poena i tako su osvojili svoje osmo zlato na svjetskim prvenstvima.

Našim momcima ipak treba uputiti čestitke i priznanje za dostojno prezentovanje bh. odbojke, a srebrena medalja  za ovu generaciju skoro je ravna zlatu. I dalje smo druga najbolja svjetska reprezentacija sa tri titule prvaka svijeta. (tl)