Zlatni Ramić: Sloboda pobijedila Borac i ostala u Premijer ligi BiH! (Foto)

U bitnom susretu 31. kola Premijer lige BiH Sloboda je danas na Tušnju pobijedila ekipu Borca 2:1 (1:1) i s nova tri ogromna boda osigurala opstanak u društvu najboljih bh. ekipa.

Dva zlata vrijedna gola postigao je Ramić, dok je pogodak za Borac postigao Vušurević, nakon što sudija nije svirao prekršaj na dva domaća igrača, a napokon je veliku grešku napravio Čivić. Ali, eto, nije nas koštalo!

S ova tri boda je Sloboda “pobjegla” na +6 u odnosu na Leotar koji je u opasnoj zoni, a do kraja su ostala dva kola.

Gledali smo sjajno prvo i slabo drugo poluvrijeme u ovoj utakmici, ali za Tuzlake je najvažnije da su stigli do pobjede i ključna tri boda u borbi za opstanak. Sloboda i Rudar su u međusobnom omjeru izjednačeni, a tuzlanski tim ima značajno bolju gol razliku i samo je čudo može ostaviti bez premijerligaškog statusa u posljednja dva kola.

Bolje su Tuzlaci ušli u ovu utakmicu i vidjelo se da im mnogo više znači nego gostima, a u 14. minuti su stigli do gola.

Centrirao je tada iz kornera Dženis Beganović, a Mirsad Ramić se sjajno izborio za poziciju s Đorđem Milojevićem i s pet metara glavom potom zakucao loptu u gol.

Mogao je Ramić u 17. minuti udvostručiti prednost Slobode. Šutirao je iz solidne pozicije iskosa s desne strane, ali Nikola Ćetković je ovaj put odbranio.

Prvu opasnost pred golom Semira Bukvića vidjeli smo u 24. minuti. Tad je Dejan Meleg centrirao iz slobodnjaka s desne strane, bila je to nezgodna lopta, ali niko je od njegovih saigrača nije uspio skrenuti u mrežu.

Uslijedio je period koji nije donio uzbuđenja jer se igralo uglavnom na sredini terena, a mora se reći da su igrači Slobode pokazali mnogo veću želju od današnjih rivala. Jasno je koliko im je ovaj meč značio.

Prvi šut u okvir gola Borac je imao u 35. minuti preko Davida Čavića, čiji udarac glavom lako brani Bukvić, ali gosti u finišu prvog dijela stižu do gola.

Aleksandar Subić je centrirao s lijeve strane, situacija je izgledala bezazleno, ali lopta preskače nespretnog Muharema Čivića i dolazi do Milana Vušurovića, a on je kroz noge Bukvića šalje u gol za 1:1. Igrači Slobode su reklamirali dva prekršaja na svojim igračima tokom ove akcije, ali sudac

Napeto je nakon gola bilo kraj aut linije pošto je potpuno pobjesnio pomoćni trener u stručnom štabu Slobode Gradimir Crnogorac, koji je isključen pošto mu je Frano Jelić, na kojeg je verbalno, pa zamalo i fizički nasrnuo, pokazao crveni karton.

Katastrofalno drugo poluvrijeme smo gledali na Tušnju, a prvo uzbuđenje u nastavku viđeno je tek u 68. minuti kad je šut Mladena Veselinovića završio pored gola gostiju.

Ipak, Sloboda je smogla snage da napadne i u 71. minuti stiže do novog vodstva. Veselinović je tada na lijevoj strani sjajno “okrenuo” svog čuvara, centrirao za Ramića, a on još jednom glavom trese mrežu Borca za 2:1.

Mogao je Ramić u 80. minuti kompletirati i hat-trick, ali ovaj put je šutnuo loptu preko gola.

Premijer liga BiH, 31. kolo:

Sloboda – Borac 2:1 (Ramić 14’, 71’ / Vušurović 45’)

Stadion Tušanj. Gledalaca: 2.000. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Karišik, Predragović, Husejinović (Sloboda); Begić (Borac).

Sloboda: Bukvić, Jusić, Karišik, Balić, Čivić, Predragović, Osmić, Mehmedović (Mujagić), Veselinović (Kurtalić), Beganović, Ramić (Hadžić).

Borac: Ćetković, Subić, Vojnović, Milojević (Bošnjak), Ćorić, Molls, Begić, Čavić (Jović), Meleg, Vušurović (Brkić) i Lukić (Moraitis). (ScS – TL, Foto: Darko Zabuš Zaks)