Zlatni ljiljani nezaustavljivi: Poljska bez šanse protiv Bosne i Hercegovine

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci upisala je treću uzastopnu pobjedu u Zlatnoj ligi nacija, savladavši Poljsku rezultatom 3:0. Nakon dominantnih nastupa protiv Hrvatske i Srbije, bh. tim je još jednom demonstrirao svoju superiornost.
(Zlatni ljiljani igraju sjajno na turniru u Sarajevu – Foto: Paravolley Europe)

Prvi set protiv Poljske bio je izjednačen, ali Zlatni ljiljani su pokazali svoju snagu i iskustvo u ključnim trenucima, osvojivši set rezultatom 25:22.

U drugom setu, Bosna i Hercegovina je preuzela potpunu kontrolu. Reprezentacija Poljske nije mogla pronaći rješenje za sjajnu igru bh. tima, koji je ovaj set dobio rezultatom 25:14. .

Treći set je bio vrhunac dominacije Zlatnih ljiljana, koji su Poljacima dozvolili da osvoje samo četiri poena. Treći set je završen rezultatom 25:4, što jasno pokazuje razliku u kvaliteti između dvije ekipe.

Bosna i Hercegovina je tako ostvarila svoju treću maksimalnu pobjedu na turniru, nakon što su ranije savladali Hrvatsku i Srbiju sa po 3:0.

Najveći izazov tek slijedi, jer reprezentacija Bosne i Hercegovine danas u 16 sati igra protiv selekcije Njemačke. (TL,ED)