Zlatna liga: Odbojkašice BiH poslije velike borbe poražene od Španjolki (Foto)

Ženska odbojkaška reprezentacija BiH poražena je večeras u susretu 2. kola CEV Zlatne lige od Španije rezultatom 1:3 (24:26, 23:25, 25:21, 23:25).

Španija je prvi set osvojila sa 24:26 iako su naše djevojke imale set loptu kod 24:23. Nisu je iskoristile, gošće prave 0-3 i dobijaju set.

Naše odbojkašice su pružile sjajan otpor i u drugom setu, u kojem su vodile 8:4, a dramatična završnica dovedena je do usijanja. Naša selekcija je ponovo bila na domak pobjede, jer je povela 23:22. Španjolke su izjednačile, a zatim napravile odličan blok Boškovićevoj, preokrenule su na 23:24 i poslije naše velike greške slavile sa 23:25.

U trećem setu se maltene igralo poen za poen. Naše djevojke vodile su 13:11, pa sve do 16:15 kada su protivnice izjednačile, a zatim povele 18:20.  Serijom 4-0 “zmajice” rade preokret, vode 22:20 i dobijaju treći set 25:21 i vraćaju se u igru.

Četvrti set kao precrtana prethodna tri. Španjolke su povele 9:13, naše su stizale, ali i pravile greške. Gošće su povele 19:22, ali se naše cure nisu predavale. Prave seriju 3-0, Isanović poentira za 22:22. Kod 23:23 dva loše odigrana poena naših i pobjeda odlazi u Španjolsku.

Šteta, “zmajice” su dobro igrale i ubijeđeni smo da bi slavile uz malo sportske sreće, a pogotovo da je igrala Edina Begić, izostala zbog povrede.

Reprezentacija BiH 1. juna gostuje u Francuskoj, a ravanš susret sa istim protivnicima je 4. juna u tuzlanskom Mejdanu. (MP – Foto: Darko Zabuš)