Zlatna liga odbojkašica: Zmajice povele, a na kraju izubile od Francuske

U susretu 3. kola A grupe Zlatne lige odbojkašica, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli Bosna i Hercegovina poražena od Francuske reezultatom 1:3 (25:18, 18:25, 19:25, 23:25).

Naše igračice pružile su žestok otpor favorizovanim Francuskinjama, čak su dobile prvi set, ali je to bio “plafon” u ovom susretu.

Naredna dva poražene su, poslije velike borbe, a naše djevojke bile su na pragu izjednačenja u četvrtom setu.

Vodile su od početka, stekle su veliku prednost od 18:14. Francuskinje su stigle na 18:18. Naš je tim ponovo poveo 20:18, ali su gošće ponovo izjednačile na 20:20. Još tri puta je rezultat izjednačavan, posljednji kod rezultata 23:23.

Iskusnije Francuskinje bile su smirenije i riješile su set u svoju korist 23:25, a time i meč 1:3.

Francuskinjama je ovo druga pobjeda u grupi, a našim djevojkama drugi poraz. (tl)