Zlata vrijedna pobjeda Slobode protiv Krupe (Foto/Video)

U susretu 18. kola Premijer lige BiH za nogometaše, danas je na stadionu Tušanj u Tuzli Sloboda pobijedila ekipu Krupe rezultatom 2:0 (0:0).

Strijelci su bili Dženis Beganović u 67. i Said Husejinović u 86. minuti s 11. metara.

Na Tušnju u prvom dijelu obje ekipe su imale svoje prilike, a Sloboda je imala blagu inicijativu. Mandić je imao dva pokušaja na početku utakmice, u prvoj i sedmoj minuti. Galić je u devetoj minuti uzdrmao prečku gola domaćih, koji su nakon toga uzvratili preko Kurtalića. Šutirao je iz voleja preko gola.

Nikolić je bio najviši u skoku u 13. minuti, ali poslao je loptu glavom preko gola. Tomašević je snažnim udarcem u 23. minuti pogodio prečku, a u nastavku Husejinović je šutirao iz voleja preko gola. Krupa je prepustila posjed Tuzlacima i igrala na kontre, no do kraja prvog poluvremena promjene rezultata nije bilo.

U nastavku utakmice igralo se borbeno na sredini terena i dugo nije bilo šansi. Nakon 15-ak minuta igre u drugom dijelu Palić je pokušao direktno iz kornera, a nakon toga Modić je zaprijetio udarcem sa distance. Sloboda je u 67. minuti povela preko Dženisa Beganovića, kojem se odbila jedna lopta, nakon skoka Uzelca.

(Gol saida Husejinovića sa 11 metara za 2:0)

Uslijedio je ofanzivniji period igre Krupe, ali Sloboda je dobro stajala u odbrani. U 87. minuti dosuđen je “penal” za domaći tim, a Said Husejinović je sa “bijele tačke” postavio konačan rezultat utakmice.

Sloboda – Krupa 2:0

SLOBODA: Golubović, Jusić, Devedžić, Uzelac, A. Beganović, Osmić, Tomašević, Kurtalić, Predragović, Husejinović i Dž. Beganović.

KRUPA: Kolak, Karišić, Maktian, Maksimović, Galić, Palić, Dujaković, Redžić, Modić, Mandić i Nikolić.

(TL – Foto: Darko Zabuš)