Željo pao u Konjicu: Musemić debitovao pobjedom!

Željezničar je danas potpuno zasluženo poražen u Konjicu od posljednjeplasiranog Igmana rezultatom 3:1, čime je novi šef struke domaćih, Husref Musemić, debitovao pobjedom u pokušaju da novi tim spapsi ispadanja iz lige.

Igman je s ova tri boda pobjegao sa dna tabele i sad je pretposljednji s 20 bodova. Željo je četvrtoplasirani s devet bodova više.

Domaći u 34. minuti dolaze do prednosti. Jakupović je sjajno ubacio sa lijeve strane, a Mirsad Ramić je udarcem glacom savladao Josipa Bendera za 1:0.

Tačka na utakmicu stavljena je u 76. minuti. Nakon kontranapada je Armin Bešagić proigrao Mersudina Ahmetovića, a ovaj veteran na svom debiju za Igman postiže gol i to je 2:0.

U 83. minuti su mogli domaći i do trećeg gola, ali je Jakupović poslao loptu preko gola iz neposredne blizine. Pet minuta prije kraja Mirko Oremuš je zaradio svoj drugi žuti karton i isključen je s utakmice.

Iskoristio je Željo brojčanu nadmoć u 89. minuti, kada Krpić pogađa na ubačaj Jašarevića za 2:1.

Činilo se da Željo tada može do boda, ali Bender ruši Durakovića prilikom jedne kontre. Dosuđen je penal za Igman, a sigurno ga je izveo Petar Bojo i pogodio za konačnih 3:1.