Željezničar u finišu utakmice pogodio za pobjedu protiv Igmana

Željezničar je večeras savladao Igman u zaostaloj utakmici prvog kola Premijer lige BiH rezultatom 1:0 (0:0).

Prvu priliku na Grbavici imali su domaći, nakon greške odbrane Igmana lopta je došla do Amoaha, koji je šutirao pravo u Ćemana.

Imao je Igman priliku u 15. minuti, Denković je šutirao sa dvadesetak metara, bio je to lak plijen za Muftića.

Tri minute poslije sjajnu akcije nije realizovao na kraju Drljo, čiji je šut izblokiran. Igrao se 21. minut kada je Kosorić loše reagovao, a šut Čubrila je odbranio Muftić.

Desetak minuta poslije ponovo je prijetio Igman, ali je Muftić odlično reagovao.

Nakon kontranapada Bojo je izašao sam na golmana Muftića, ali je golman Željezničara odbranio njegov udarac.

Izvrsnu šansu imao je Turanjanin kada ga je u 50. minuti odlično uposlio Amoah, ali Ćeman je sjajno reagovao.

Zatim je Amoah ponovo bio u prilicu, ali pucao pored gola gostiju. Mekić je također bio neprecizan u 65. minuti, njegov prizemni udarac prošao je tik pored stative Igmanovog gola.

Zamalo je došlo do obračuna između igrača dva tima u 83. minuti, kada su u nimalo prijatnu raspravu ušli Đorić i Amoah, ali srećom strasti su se brzo smirile.

Ključni trenutak meča desio se četiri minute prije kraja susreta. Nakon ubačaja u šesnaesterac Igmana, Krpić je lijepo dodao do Cocalića, a Željin veteran poentirao – 1:0 za erupciju oduševljenja na Grbavici.

Zatim su uslijedili nemiri pored klupe Igmana, nakon čega je isključen sportski direktor gostujućeg sastava Zajko Zeba.

Ispostavit će se da je 1:0 konačan rezultat susreta. Plavi sada imaju devet bodova, koliko također imaju Igman i Sarajevo. Lider Široki Brijeg ima bod više.

Željezničar – Igman 1:0 (Cocalić 86’)

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Elvedin Topuzović (Tuzla).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Jašarević (Galić), Kosorić, Cocalić, Ovčina, Biber (Rustemović), Turanjanin (Krpić), Mekić, Drljo (Gasal), Amoah, Haračić (Allyson).

IGMAN: Ćeman, Bešagić, Drljević, Oremuš (A. Hebibović), Čubrilo (Jovašević), Bojo (Bodul), Đorić (Ahmetović), Dupovac, Denković, Buturović, Ramić.