Željezničar prekinuo pobjedničku seriju Borca

Sredinom prvog dijela je Bruno Zdunić dobio jak udarac laktom u potiljak od strane Aleksandra Vojnovića, te je ostao bez svijesti

0
533
fk borac fk zeljeznicar pl bih banja luka
Detalj sa susreta između Borca i Željezničara (Foto: Screenshot)

Borac i Željezničar su podijelili bodove u posljednjem susretu 12. kola m:tel Premijer lige BiH. Tako je ujedno prekinuta pobjednička serija prvaka, koji je nanizao četiri trijumfa zaredom (uključujući susret Kupa).

Od samog početka je igrao Željo dosta hrabro i bio bolji rival na terenu, te potpuno poveo u 34. minuti preko Petra Boje. Sjajan solo-prodor tada je napravio Sedad Subašić, potom šutirao, a loptu odbija golman Pavlović. Na pravom mjestu se našao Bojo, koji šalje loptu u gol za 0:1!

U finišu poluvremena (45.) uslijedio je pritisak Borca, koji je majstorskim golom krunisao Stojan Vranješ, koji je pogodio za 1:1.

Sredinom prvog dijela je Bruno Zdunić dobio jak udarac laktom u potiljak od strane Aleksandra Vojnovića, te je ostao bez svijesti. Nekoliko minuta mu se ukazivala pomoć, ali morao je napustiti teren i Tomislav Ivković je na teren umjesto njega poslao Samira Bekrića.

U samom finišu susreta Banjalučani su imali još poluprilika, ali odbrana Željezničara je bila na visini zadatka tako da se rezultat nije promijenio. (Scs, tl)