Željezničar pobjedom u Gabeli pobjegao od “fenjeraša”

Željezničar je preokrenuo rezultat u gabeli i ostvario pobjedu koja mu osigurava opstanak u Wwin ligi BiH

(GOŠK je poveo, ali je Željo preokrenuo rezultat i ostvario važnu pobjedu – Foto: FKŽ, FB)

Fudbaleri GOŠK-a i Željezničara danas su u Gabeli odmjerili snage u susretu 29. kola WWin lige BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 1:2 (1:1).

Na samom otvaranju meča, odnosno u trećoj minuti, Plavi su imali nevjerovatnu priliku. Amoah je bio sam ispred golmana Vasilja, ali nije dobro primio loptu, pa je propala velika šansa za njegovu ekipu.

Međutim, dvije minute kasnije, GOŠK je stigao u vodstvo. Nakon kornera, lopta je došla do Skorupa, koji se dobro snašao u protivničkom šesnaestercu, te je uspio da pogodi za vodstvo svog tima od 1:0.

U devetoj minuti je domaća ekipa imala novu priliku, ali je Gogić gađao preko gola, da bi potom gol Plavih pokušao ugroziti Hasukić. Međutim, iz teške pozicije je poslao loptu preko gola.

Igrala se 20. minuta susreta, kada je Hiroš šutirao sa distance, ali je lopta pogodila vanjski dio mreže, a samo dvije minute kasnije, Željo je uspio izjednačiti rezultat. Amoah je uposlio Krpića, koji je sjajno pogodio protivničku mrežu za 1:1.

Hiroš je šest minuta poslije ponovo pokušao da ugrozi gol gostiju, ali ovaj put je lopta otišla preko gola.

U ranoj fazi drugog poluvremena, Plavi su uspjeli da stignu do preokreta nad GOŠK-om, budući da su već u 50. sekundi postigli pogodak za 1:2.

Veći dio posla kod gola za preokret je ponovo odradio Amoah, koji je napravio sjajan solo prodor u šesnaestercu domaćih, ali je njegov udarac odbranio golman Vasilj. Međutim, lopta se odbila do Al Jabera koji je zakucava u mrežu za veliko slavlje gostujućih igrača i navijača.

Do kraja utakmice, domaći sastav je stvorio tri dobre prilike, ali nije uspio da dođe do novog poravnanja rezultata protiv Plavih, koji su na kraju uspjeli da sačuvaju stečenu prednost, te su došli do važne pobjede kojom su pobjegli iz opasne zone. (s, tl)