Željezničar ni iz trećeg pokušaja ovog mjeseca nije uspio savladati Tuzla City

Ekipa Željezničara ni u trećem susretu protiv Tuzla Cityja ovog mjeseca nije uspjela ostvariti pobjedu. Meč na Grbavici je okončan bez golova. Plavi su ujedno i dalje bez trijumfa u proljetnom dijelu sezone.

Sami start meča ponudio je nekoliko prilika, u veoma izglednim su bili Mišić i Badji pred golom domaćina, dok je čisti zicer skinuo Muminović u 16. minuti, nakon što je Frane Ikić poslije ubačaja sa strane šutirao glavom u petercu Tuzla Cityja.

Željezničar je imao inicijativu, gosti uglavnom prijetili iz kontranapada. Ipak, ostalo je 0:0 do odlaska ekipa na odmor.

U nastavku meča Plavi su uspostavili još veću kontrolu, imali znatno veći posjed lopte i kreirali prilike. Dobru šansu imao je Štilić u 52. minuti, ali njegov pokušaj loba je bio neuspješan.

Potom se desilo nekoliko spornih situacija u šesnaestercu gostiju, igrači Željezničara tražili su penal, ali sudija Njegovmirovičć se nije oglasio.

Ulaskom Ermina Zeca domaći su postali još agresivniji, ali upravo su iskusnom ofanzivcu poništena dva gola zbog ofsajda.

Rezultat, onaj s početka meča, tako se nije promijenio, ostalo je 0:0 do posljednjeg zvižduka arbitra. Podjela bodova kojom bi svakako trebali biti zadovoljniji gosti iz SImin hana.

Željezničar – Tuzla City 0:0

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor).

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Stevanović, Miletić, Ikić, Miličević, Čeliković (Šabanadžović), Alispahić, Ramović (Lendrić), Mujezinović (Veselinović), Štilić (Bekrić), Juričić (Zec).

TUZLA CITY: Muminović, Barišić, Morris, Nukić, Lučić, Karjašević, Brkić, Doffo, Džafić, Mišić (Crnkić), Badji (Ubiparip).