Željezničar minimalnim rezultatom pobijedio Slobodu i gurnuo je na mjesto “fenjeraša”

Nogometaši Željezničara pobijedili su na Grbavici ekipu Slobode rezultatom 1:0 u okviru 21. kola m.tel Premijer lige BiH, te su sa nova tri boda zadržali priključak za pozicijama koje vode u Evropu.

S druge strane, Tuzlake je gurnuo na začelje tabele u ulogu “fenjeraša” i glavnog kandidata za ispadanje u niži rang takmičenja.

Očekivano, bila je to tvrda nogometna predstava, a odlučio je trenutak iz 20. minute kada je golman Tuzlaka Bukvić napravio veliku grešku i bespotrebno oborio Santosa u svom kaznenom prostoru nakon čega je dosuđen penal za Plave.

Odgovornost je preuzeo Mekić i sigurnim udarcem je pogodio za 1:0.

Željo je dominirao većim dijelom prvog poluvremena, a veliku šansu su imali u 41. minuti kada je nakon kornera Santos dobro skočio, ali je lopta nakon udarca glavom prohujala pored stative.

Maksimović je uhvatio volej sa deset metara, Muftić je bio savladan, ali se Kosorić bacio i glavom spasio skoro sigurno čist gol.

Do kraja je ostalo 1:0 za Željezničar koji već u srijedu igra zaostali susret 17. kola protiv Sarajeva u Zenici, dok Tuzlake u narednom kolu očekuje duel protiv još jednog “davljenika” Leotara.