Zajmović spasio Rođene poraza, Radovac u finišu morao na gol

Radnik i Velež podijelili su bodove u utakmici 4. kola Premijer lige BiH, a Rođeni su se u finišu meča spasili poraza. Završilo je 1:1.

Ponovo nije dobro izgledala igra Veleža, posebno u prvom poluvremenu, a u nastavku je Dudić izmjenama i uvođenjem najboljih igrača uspio da spasi ekipu drugog vezanog poraza.

Tačnije, učinio je to Dženan Zajmović svojim golom u 81. minuti kada je postavio konačnih 1:1. Prethodno je Radnik vodio golom Bojana Markovića iz 41. minute.

Nevjerovatnu situaciju smo imali na kraju meča, kada je zbog velike nesmotrenosti i crvenog kartona golmana Bogdanovića na gol morao Samir Radovac.

Naiem, u 89. minuti Velež ulazi u velike probleme zbog nesmotrenosti golmana Bogdanovića, koji je namjerno van kaznenog prostora igrao rukom. Dobio je crveni karton, a tada je na gol morao stati Samir Radovac!

Na sreću po Rođene, Radovac nije imao previše posla, pa je do kraja ostalo 1:1.

Premijer liga BiH, 4. kolo:

Radnik – Velež 1:1 (Marković 41′ / Zajmović 81′)

Gradski stadion u Bijeljini. Sudija: Luka Bilbija: Žuti kartoni: Popara, Motika (Radnik); Ćosić, Anđušić, Radović (Velež). Crveni karton: Bogdanović (Velež).

Radnik: Aljkanović, Nikić, Batar, Šubert, Popara, Vasić (od 86. Šarić), Ristanović, Gogić, Tahrić (od 46. Đurić), Marković (od 73. Hasukić), Pantelić (od 57. Motika).

Velež: Bogdanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Ferreyra (od 46. Ćosić), Dejanović, Hasanović (od 62. Vehabović), Pršeš (od 46. Radovac), Cvijanović (od 46. Anđušić), Brandao i Zubanović (od 46. Zajmović).