Višća i Basaksehir pobjedom začinili titulu!

Fudbaleri Basaksehira našega Edina Višće prvaci su Turske! Nakon godina u kojima je tim iz Istanbula sve više napredovao, sezona 2019/2020. ostat će upamćena kao ona u kojoj je ovaj tim došao do prvog šampionskog pehara u svojoj zemlji.

Tokom cijele sezone Basaksehir je bio najbolji tim i na kraju je za titulu bila dovoljna pobjeda u pretposljednjem kolu protiv Kayserija, iako se ispostavilo da je Trabzon, rival na kraju poražen. Završeno je rezultatom 1:0.

Kayseri, kojeg s klupe predvodi Robert Prosinečki, danas je imao veliki motiv, pošto je tim pretposljednji na tabeli, no protiv motivisanog Basaksehira nije mogao do boljeg rezultata.

Domaći su u 19. minuti odigrali sjajnu akciju koju je na kraju nakon povratne lopte realizovao kapiten Mahmut Tekdemir.

Mogao je Basaksehir na odmor sa većom prednošću, ali je gostujući golman odbranio penal našem Edinu Višći. Otišlo se na odmor rezultatom 1:0.

U nastavku se više vremena posvetilo rješavanju tehničkih problema na stadionu Fatih Terim. Naime, u dva navrata je nestalo struje na stadionu, pa su se reflektori ugasili. Uslijedila su dva prekida, prvi od čak petnaestak minuta, dok je drugi trajao nešto kraće. Stoga, utakmica je završena nešto kasnije u odnosu na druge mečeve predzadnjeg kola turskog šampionata.

Tako je tim našeg Edina Višće osvojio prvu, historijsku titulu prvaka Turske. Potpuno zasluženo, ovaj tim je nakon dva plasmana na poziciju viceprvaka, osvojio šampionski pehar.

Veliki je to trenutak za Edina Višću. Sjajni Zmaj ponovo je bio lider Basaksehira i tako je krunisao izvrsne igre koje u narandžastom dresu prikazuje već godinama. I ove sezone Višća je bio fantastičan, upisao je sjajan učinak od po 12 golova i asistencija, a u posljednjem kolu imat će šansu da to i popravi. (SCsport)