Veliki uspjeh rukometaša Slobode: Historijski plasman među 16 najboljih u EHF European Cupu (Foto)

Pavlak se kratko vratio i u 57. minuti pogodio je za 26:27, ali nisu uspjeli gosti sačuvati prednost, primili su dva gola, doživjeli su poraz, ali koji je kao i pobjeda vrijedan plasmana u naredni krug takmičenja!
Veliki uspjeh Slobode, Kurteš je bio među najboljim akterima meča, posebno u odbrani (Screenshot)

Rukomet, Sloboda, Ankara, zastava
(Igrači i stručni štab Slobode nakon uspjeha u Ankari – Foto. Facebook)

Sjajan uspjeh ostvarili su rukometaši tuzlanske Slobode, koji su u uzvratnom meču 3. kola European Cupa poraženi u Ankari od Sport Toto Cluba rezultatom 28:27 (17:12), ali su zahvaljujući pobjedi od 34:25 u prvoj utakmici izborili plasman u 4. kolo ovog takmičenja.

Plasman među 16 najboljih, među kojima je i naš drugi predstavnik, Vogošća, predstavlja jedan od najvećih uspjeha bh. rukometa, poslije rata, a tuzlanskog svakako.

Sloboda je ponovo osjetno bolje odigrala drugo poluvrijeme koje je i riješila u svoju korist sa 11:15. Međutim, osim dobrog početka i vodstva 2:3 u 8. minuti, bilo je u prvom dosta problema i u odbrani i u napadu.

Domaći rukometaši za prvih 10 minuta nisu smanjili prednost iz prve utakmice (4:4), na isteku 20. minute bilo je 10:7, a u 29. minuti Sarak je postigao pogodak za velikih 17:11, što je izazvalo bojazan od mogućeg debakla.

Danas odlični Suhonjić postigao je pogodak za 17:12, što je bio rezultat poluvremena. Turci su u tom trenutku prepolovili prednost Mikićevih izabranika iz Mejdan.

Na sreću, pauza je fgostima dobro došla, nastavak je donio vrlo dobru igru u odbrani, pa su domaći igrači u drugom poluvremenu postigli svega 11 golova, a Sloboda 15.

Serijom golova Gabrierija prednost Spor Tota ne samo da se istopila, nego je u 43. minuti – dakle nakon 45 minuta od posljednjeg vodstva, Sloboda ponovo preokrenula rezultat u svoju korist – 18:19 (Gabrieri).

Potom su se ekipe smjenjivale u vodstvu, nikad više od gola prednosti. Skinuo je nekoliko “zicera” Goran Anđelić, pa unatoč tome što je Pavlak znatan dio vremena proveo na klupi zbog povrede, a pridružio mu se i Knežević, koga su suigrači izveli van terena, Sloboda došla u priliku da pobijedi.

Kod rezultata 25:25 u 54. minuti Babović je izveo “sedmerac”, ali je promašio okvir gola. Ipak, Pavlak se kratko vratio i u 57. minuti pogodio je za 26:27, ali gosti nisu uspjeli sačuvati prednost. Primili su dva gola, doživjeli su poraz, ali koji je kao i pobjeda – plasman u naredni krug takmičenja!

Strijelci za Spor Toto: Sarak 7, Gumusok i Ates po 4, Bugday i Gonay po 3 itd.

Za Slobodu su pogađali: Gabrieri 9 (od 11 pokušaja), Kurteš 4 (od 5 šuteva), Suhonjić 3 (učinak 100 posto), Janković i Knežević po 3 gola, Pavlak 2, te M. Mišetić, R. Čajić i Buljina po 1 gol.

Anđelić je upisao 8 odbrana, Z. Čajić je dodao još 3, dok su golmani Spor Tota ukupno imali 7. (mp – Foto: Screenshot)

2 0 komentara

1. […] Rukometaši tuzlanske Slobode okončali su večeras u Mejdanu seriju pripremnih utakmica, pobijedivši hrvatskog prvoligaša Osijek rezultatom 27:25 (14:12).Bio je to uzvratni susret dva tima, s obzirom na to da je Osijek u svojoj dvorani, 20. januara, pobijedio tuzlanski sastav identičnim rezultatom (27:25).Ovo je bio četvrti pripremni susret Slobode i druga pobjeda od 8. januara, kada su počele pripreme za nastavak sezone.Osim dvomeča s Osijekom, igrači trenera Mirka Mikića pobijedili su u Valpovu ekipu Valpovke 27:24, dok su u Vinkovcima poraženi od Bjelin Spačve sa 33:25.U večerašnjoj utakmici za Slobodu su pogađali: Pavlak i Knežević po 5, Kurteš 4, Suhonjić 3, Dragičević, Mišetić, Gabrieri i Grubić po 2, te Buljina i Lukić po 1 gol.Strijelac utakmice bio je Osječanin Karlo Vašarević koji je zabio čak 15 golova, dok je Čičak upisao 4 gola.Povezanohttps://tuzlalive.ba/rukometasi-slobode-bolji-od-klaksvika-i-u-drugom-mecu-u-2-kolu-protiv-izraelaca-foto/https://tuzlalive.ba/veliki-uspjeh-rukometasa-slobode-historijski-plasman-medju-16-najboljih-u-ehf-e…Sloboda se sada okreće službenoj sezoni koja počinje iduće nedjelje, 11. februara, kada u Mejdanu (18 sati), u prvom susretu 4. kola Europa Cupa gostuje kvalitetna ekipa Krke iz Novog Mesta (Slovenija). Uzvratni susret na rasporedu je 18. februara u Novom Mestu. U prethodnim susretima EHF Europa Cupa, Sloboda je eliminisala Klaskvik s Farskih otoka, izraelski Maccabni LeZion (Izraelci nisu nastupili zbog rata), te turski Spor Toto iz Ankare(mp – Foto: Darko Zabuš Solanski) […]