Veliki trijumf: Sloboda pobijedila Izviđač CO i plasirala se u finale Kupa BiH (Foto)

Rukometaši tuzlanske Slobode plasirali su se u finale Kupa BiH nakon što su danas u dvorani Mejdan pobijedili aktuelnog prvaka, ekipu Izviđača CO iz Ljubuškog,  rezultatom 29:25 (15:14).

Tako će se ekipa trenera Davora Kadića sutra drugi put zaredom boriti za veliki pehar RS BiH protiv Vogošće koja je u prvoj finalnoj utakmici bila bolja od Gračanice rezultatom 26:25 (13:10).

Susret u Mejdanu protekao je u izjednačenoj igri u prvom poluvremenu. Češće su gosti bili u vodstvu od gola do dva, ali su “crveno-crni” strpljivom igrom i uz veliku podršku golmana Dražena Stojanovića (ukupno 10 odbrana, za jednu više od oba golmana gostiju Grbavca i Mandića) riješili u svoju korist prvih 30 minuta susreta – 15:14.

U nastavku su “skauti” preokrenuli rezultat na 18:20 u 38. minuti i baš nekako od tada voda je krenula na mlin domaćeg tima. Dobra igra u odbrani i strpljivi napadi doveli su do izjednačenja na 20:20 golom reprezentativca Alena Ovčine.

Nakon toga kola gostiju krenula su nizbrdo, a domaći su odigrali možda najbolje poluvrijeme sezone. Najprije je s dva gola sa 7 metara Edin Klis (najbolji igrač susreta) donio prednost Slobode od 22:20, da bi Emir Suhonjić u 47. minuti vodstvo digao na +3 (23:20).

Na parketu  je svoj vez vezla domaća “tkalačka” ekipa, pa je u 56. minuti sve bilo riješeno kada je na semaforu pisalo 28:24, a tačku na “i” postavio je Suhonjić golom za konačnih i velikih 29:25.

Na terenu se zaigrao “vrtuljak”, domaći igrači su jedni drugima skakali u zagrljao zbog neopisive sreće i drugog finala u nizu, te naravno prilike da protiv Vogošćana u vitrine unesu još jedan trofej Kupa BiH.

Sjajna igra Kadićevih “matoraca”, zaista velika pobjeda protiv sjajnog protivnika i zaslužen trijumf u igri koja će se pamtiti. I, da i to kažemo, ovo je prva pobjeda “crveno-crnih” ove sezone protiv Izviđača CO, kome je ovo, ujedno, prvi poraz nakon nepobjedivosti duge šest mjeseci!

Strijelci za Slobodu: Edin Klis 13, Alen Ovčina 6, Emir Suhonjić 5, Anes Bečić i Damir Halilković po 2, te Spasoje Pekić jedan gol.

Za Izviđač CO su pogađali: Milan Vukšić 5, Domagoj Alilović i Mladen Bošković po 4, Miloš Kos i Stjepan Jozinović po 3, Luka Bubalo i Ivan Miličević po 2 gola, dok je Dragan Šoljić postigao jedan.

Finalni susret Sloboda – Vogošća Poljine Hills igra se u nedjelju u Mejdanu od 16:30 sati, uz direktan prenos na BHT1. (M. Petrović – Foto: Darko Zabuš)