Veliki trijumf Rođenih na Pecari: Velež savladao Široki Brijeg i primakao se Evropi

Hercegovačkim derbijem Širokog Brijega i Veleža na Pecari kompletirano je 26. kolo Premijer lige BiH, a Rođeni su ostvarili veoma bitan trijumf od 0:2.

Bio je to duel dvije ekipe koje su u borbi za Evropu, a uoči ovog derbija bile su na istom bodovnom učinku – imale su po 45 bodova. Tako se da zaključiti da su Rođeni ovim trijumfom u gostima protiv direktnog rivala napravili veliki korak ka evropskim takmičenjima.

Strijelci za Velež su bili Nemanja Anđušić u 2. i Denis Zvonić u 93. minuti iz penala.

Viđen je veliki broj šansi u prvom poluvremenu. Iskoristili su Rođeni svoju prvu šansu, a strijelac je bio Nemanja Anđušić udarcem sa 12-13 metara. Igrao se tek 2. minut.

Odmah nakon toga inicijativu preuzima Široki Brijeg, koji veliku priliku ima u 29. minuti. Tada Poljak Zachara prvo sa šest metara šutira glavom, Bogdanović to brani, a potom Mateusz Zachara sa tri metra ne uspijeva ubaciti loptu u mrežu i ponovo ga zaustavlja Bogdanović.

Imao je i Velež još jednu sjajnu šansu. Nakon centaršuta s lijeve strane Dejan Georgijević je šutirao glavom, ali ga je izvanredno zaustavio Dario Miškić.

U 76. minuti dosuđen je penal za Velež nakon što je S. Jurić oborio Zeljkovića. Odgovornost je preuzeo Brandao, ali je njegov šut s 11 metara odbranio Miškić.

U 80. minuti se opet istakao večeras izvrsni Bogdanović, koji je odbranio dalekometni pokušaj Stanića. Golman Veleža je definitivno, uz Anđušića, večeras bio najzaslužniji za pobjedu Rođenih.

U sudijskoj nadoknadi dosuđen je novi penal za Rođene, a ovaj put je u 93. minuti Denis Zvonić bio siguran i postavio konačnih 0:2. (Scs)