Veliki kiks Plavih: Posušje na Tušnju zabilo jedan gol za tri zlatna boda! (Foto)

Ovo je druga uzastopna pobjeda Posušaka na tuzlanskom "travnjaku" u duelima sa Tuzla Cityjem i druga u ukupno pet utakmica ova dva tima na Tušnju.

U važnom susretu 20. kola WWin lige Bosne i Hercegovine, danas je na stadionu Tušanj u Tuzli ekipa Tuzla Cityja poražena u derbiju začelja od Posušja rezultatom 0:1. To je druga uzastopna pobjeda Posušaka na tuzlanskom “travnjaku” u duelima sa Tuzla Cityjem i druga u ukupno pet utakmica ova dva tima na Tušnju.

Iako su cijelu Bosnu i Hercegovinu zahvatile padavine, što je dovelo i do otkazivanja jednog od derbija 20. kola WWin lige Bosne i Heregovine između Širokog Brijega i Željezničara, relativno novi teren tuzlanskog “Tušnja” je u odličnom stanju dočekao susret između ekipa Tuzla Cityja i Posušja.

Utakmica je bila od važnog rezultatskog značaja za obje ekipe, s obzirom da se obje nalaze u donjem dijelu tabele i da je vrlo mala bodovna razlika između njih. Svaki bod znači i odmicanje od opasne zone i primicanje “sigurnoj” sredini tabele.

Današnji susret su malo bolje i agilnije otvorili gostujući fudbaleri. Držali su loptu više u svom posjedu i više su boravili na polovini terena koja je pripadala domaćim fudbalerima, ali prave prilike da se ozbiljnije ugrozi gol Lolića nije bilo.

Nakon uvodnih 15 minuta domaći fudbaleri preuzimaju inicijativu. Prvo je Mehanović u 15. minuti bio u prilici nakon dobre akcije, ali sa 15 metara šutira pored gola.

Nastavili su domaći napadati na gol gostiju. U 24. minuti Mehanović dodaje do Pantelića kojem je malo nedostajalo da dođe do lopte prije jednog od defanzivaca gostiju. Dvije minute poslije ponovo Mehanović dobro ubacuje iz slobodnog udarca, ali Galić je sigurno pokupio loptu.

Nastavili su domaći držati loptu u svome posjedu, ali izostajalo je više ideje u napadu kako bi se došlo u dobru priliku za postizanje pogotka. Sa druge strane, gosti su vrlo disciplinovano igrali bez lopte, pa pravih prilika i nije bilo.

U 40. minuti bilježimo i prvu ozbiljnu priliku za gostujuću ekipu. Vrgoč se našao u dobroj prilici ali sa 15 metara šutira daleko od gola domaćih.

U 42. minuti, nakon jedne sporne situacije u šesnaestercu gostujuće ekipe, domaći fudbaleri su tražili jedanaesterac ali se sudija nije oglašavao, a potom gosti dolaze u odličnu priliku, ali loptu koju je uputio Boban nije imao ko iskoristiti od gostujućih fudbalera.

Drugo poluvrijeme su bolje otvorili gostujući fudbaleri. Od samog početka imali su kontrolu nad igrom i veći posjed lopte, što im se isplatilo u 58. minuti kada Vrgoč pogađa nakon centaršuta Lučića sa lijeve strane.

Treba izdvojiti i priliku iz 54. minute kada je Begić nakon jednog kontranapada izašao sam pred golmana domaćih, ali iz dobre pozicije je šutirao pored gola.

Nakon vodećeg gola Posušja probudili su se i domaći igrači a ponovo je u centru pažnje bio danas najbolji pojedinac Tuzla Cityja Mehanović. U 70. minuti se našao u dobroj prilici ali posljednjem trenutku reaguju odbrambeni fudbaleri Posušja i čiste opasnost ispred svoga gola. Dvije minute poslije Mehanović odlično šutira sa 20 metara, ali Galić brani, a u nastavku akcije Garčević je upropastio dobru priliku da uposli svog saigrača pred golom gostiju.

U 82. minuti bilježimo ponovo dobru priliku za Mehanovića koji je šutirao pored gola, a dvije minute poslije nakon jedne gužve Galić odlično interveniše i spašava gol gostiju. U 89. minuti vidjeli smo još jednu šansu za domaće ali udarac glavom Bihorca nakon kornera brani danas raspoloženi Galić. U posljednjoj minuti regularnog dijela utakmice Hanuljak krade jednu loptu Šukiloviću i šutira, ali lopta odlazi pored gola.

Tuzla City će u narednom kolu ugostiti Zvijezdu 09, dok Posušja prvo očekuje prva utakmica četvrtine finala Kupa Bosne i Hercegovine protiv Sloge Meridian, a zatim će u narednom kolu ugostiti Velež.

WWin liga Bosne i Hercegovine, 20. kolo:

Tuzla City 0:1 Posušje (Vrgoč 58’)

Stadion: Stadion “Tušanj” (Tuzla). Sudija: Dragan Petrović. Žuti kartoni: Kobiljar (Tuzla City), Kamenar (Posušje).

TUZLA CITY: Lolić, Šukilović, Nukić (Ordagić), Mehanović, Pantelić, Hodžić (Hadžić), Karjašević, Kobiljar (Jašaragić), Sušić (Garčević), Jašarević, Ćosić.

POSUŠJE: Galić, Vrgoč, Rozić (Pavković), Kamenar (Brković), Mandić, Joao Erick, Marić, Begić (Hanuljak), Maglica, Lučić, Boban. (sc, tl)