Veliki bod Tuzla Cityja protiv Veleža u Mostaru

Sam start utakmice donio je gol u 1. minuti, a strijelac je bio Vito Ćaić koji je nakon jedne akcije ostao sam na praznom golu, te poentirao za rano vodstvo Rođenih.
fudbal, Tuzla City, velez
Plavi i Velež podijelili su bodove na Tušnju, a i u Vrapčićima (Foto: Darko Zabuš, arhiva)

U posljednjoj utakmici 22. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, večeras su u Mostaru Velež i Tuzla City podijelili po bod odigravši 1:1.

To je veliki kiks za Mostarce, koji se bore za mjesto u Evropi, ali i zlatan bod za Plave iz Simin Hana koji vode bitku za opstanak.

Gostujuća ekipa je u 6. minuti pokušala preko Mehanovića, ali nije bilo problema po golmana Hadžikića.

Velež je zaprijetio u 12. minuti, nakon jedne sjajne akcije falio je samo pogodak, ali na kraju Edo Vehabović je izblokiran od strane igrača Tuzla Cityija.

Delimeđac je u 22. minuti sjajno gađao sa ruba kaznenog prostora, Hadžikić je to odbranio, no odbijenu loptu jedan od fudbalera iz Tuzle posprema u mrežu. Sudija je ipak poništio gol zbog nedozvoljene pozicije. Poprilično je to bila sumnjiva situacija.

Šturm je napravio faul u 27. minuti iz kojeg je Mehanović sjajno centrirao, a bivši fudbaler Veleža Pantelić tu loptu pospremio iza leđa čuvara mreže domaćih i donio izjednačenje svom timu.

U 39. minuti Pantelić je istrčao kontru, ali pošto nije imao pomoć saigrača oduzeta mu je lopta koja je kasnije zavšila kod golmana Hadžikića.

Edo Vehabović je u 41. minuti šutirao iz slobodnog udarca, bila je to sjajna prilika za domaću ekipu lopta je otišla malo preko gola.

U 59. minuti sjajna prilika za Pantelića, nakon što se sjajno izborio za šut gađao je malo pored gola. Pršeš je u 62. minuti pokušao, ipak njegov udarac ide preko gola gostujuće ekipe. U 70. minuti Adnan Džafić ne koristi odličnu priliku, bio je sam, ali je gađao malo pored gola.

Još jedna prilika za domaću ekipu u 75. minuti pokušali su Šturm i Pršeš, ali ipak ostaje 1:1. Prilike su se nizale pred golom mladog Eldina Lolića, Džafić se našao u prilici, ali u posljednjim sekundama
Karjašević spašava svoju ekipu.

Hrkać je u 88. minuti silovito šutirao sa 25 metara, ipak lopta odlazi preko gola. i ostalo je 1:1. (sc, tl)