Velež u gradskom derbiju slavio protiv Zrinjskog

Velež je na najbolji mogući način obilježio prvu utakmicu pod reflektorima na stadionu Rođeni – pobjedom u gradskom derbiju.

Sa sigurnih 2:0 domaći sastav je savladao ekipu Zrinjskog i došao do prvih ovosezonskih bodova.

Nekoliko minuta prije kraja prvog poluvremena, u vodstvo dolazi Velež. Lopta je došla do Obrena Cvijanovića u šesnaestercu Zrinjskog, koji ne toliko snažnim, ali preciznim udarcem iskosa trese mrežu gradskog rivala.

U drugom dijelu Mladen Žižović baca sve karte u napad ne bi li njegova ekipa došla do izjednačenja, ali Todorović, Bilbija i Filipović ipak ne uspijevaju savladati sigurnog Bobića i pored nekoliko dobrih šansi.

Konan rezultat postavio je u 88. minuti Mulić, koji je ovog ljeta stigao u Velež. Bio je to prelijep pogodak korpulentnog napadača iz slobodnog udarca.

Do završetka nije bilo većih uzbuđenja – Velež je osvojio velika tri boda u mostarskom derbiju. (sc. tl)