Velež u 2. pretkolu Konferencijske lige, Sarajevo i Široki se obrukali

Od tri naša predstavnika u Uefainoj Konferencijskoj ligi, prošao je samo Velež, dok su se Sarajevo i Široki obrukali, jer su otpali iako su u prvim susretima ostvarili povoljan rezultat.

Nogometaši Veleža plasirali su se u drugo pretkolo Uefine Konferencijske lige nakon što su u uzvratu svladali sjevernoirski Coleraine 2:1. Identičan rezultat bio je i prije sedam dana na Grbavici.

Domaći su u večerašnjoj utakmici poveli u 33. minuti preko Shevlina, a Velež je uzvratio u nastavku golovima Brandaoa u 54. i Anđušića u 71. minuti susreta.

Sljedeći protivnik Rođenima je AEK iz Atene. Prva utakmica igra se već za sedam dana, a Velež će Grke ugostiti u Sarajevu na Grbavici.

Sarajevo je na veliko iznenađenje eliminisano iz Konferencijske lige već u prvom pretkolu!

Nakon remija od 0:0 u prvom meču u Moldaviji, večeras je Milsami na Koševu šokirao bordo tim i savladao ga s minimalnih 0:1 za prolazak u drugo pretkolo.

Presudio je Sarajevu bivši igrač Rubina iz Kazanja Radu Ginsari, koji je svojim golom, koji ide na dušu Selmira Pidre i golmana Adnana Kanurića, donio slavlje i prolazak dalje Milsamiju.

U 19. minuti uslijedio je hladan tuš za sve prisutne na Koševu. Očajno je tada reagovala odbrana Sarajeva i golman Kanurić, pošto ga je Radu Ginsari, nakon što je prelagano prošao Pidru, savladao gotovo iz mrtvog ugla.

Široki Brijeg oprostio se od Konferencijske lige nakon što je u uzvratnom susretu u Skadru poražen od Vllaznie rezultatom 3:0.

Iako su Širokobriježani imali prednost od 3:1 iz prvog susreta i 0:0 na poluvremenu večerašnje utakmice, u posljednjih 45 minuta dvomeča potpuno su se raspali i primili tri gola.

Strijelci za Albance bili su Gjurgjevik u 46. i 78. minuti te Imami u 62.

Ako se uzme u obzir da je i Borac u pretkolu Lige prvaka ispao nakon duela sa Clujom, onda je jasno kakva je razina našeg klupskog nogometa u Evropi. (tl)